Zavrieť

Porady

Plus práca a nič navyše?

Minulý piatok v našej firme prepustili 14 ľudí z dôvodu zrušenia prevádzky. Týkalo sa to nielen výrobných zamestnancov ale aj administratívy. Zostalo len pár ľudí, ktorým chce zamestnávateľ rozdeliť prácu tých, ktorých prepustili. Táto skutočnosť nám bola oznámená nasledovným spôsobom: Ty budeš robiť prácu aj za XY aj za YX - nič v tom zmysle, či sme vôbec ochotní zobrať si ďalšie zodpovednosti samozrejme bez zvýšenia platu. Napr. ja robím v tejto firme za 3 a ešte by som si mala zobrať robotu za ďalších dvoch ktorí odišli. Už to vyzerá tak, ako keby sme boli nejakí otroci bez akýchkoľvek nárokov. Ako máme postupovať? Veď by s nami mali uzatvoriť dohodu o zmene pracovných podmienok, nie? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    KatarinaB20 Pozri príspevok
    Minulý piatok v našej firme prepustili 14 ľudí z dôvodu zrušenia prevádzky. Týkalo sa to nielen výrobných zamestnancov ale aj administratívy. Zostalo len pár ľudí, ktorým chce zamestnávateľ rozdeliť prácu tých, ktorých prepustili. Táto skutočnosť nám bola oznámená nasledovným spôsobom: Ty budeš robiť prácu aj za XY aj za YX - nič v tom zmysle, či sme vôbec ochotní zobrať si ďalšie zodpovednosti samozrejme bez zvýšenia platu. Napr. ja robím v tejto firme za 3 a ešte by som si mala zobrať robotu za ďalších dvoch ktorí odišli. Už to vyzerá tak, ako keby sme boli nejakí otroci bez akýchkoľvek nárokov. Ako máme postupovať? Veď by s nami mali uzatvoriť dohodu o zmene pracovných podmienok, nie? Ďakujem.
    Áno, mali ste mať dodatkami zmenenú PZ.

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Otazka je ale, ci sa nova cinnosti zhoduju s predmetom tvojej povodnej pracovnej zmluvy.
    /napr. ak ste boli 2 mzdarky a v dosledku poklesu pracovnikov zostala len jedna, nepotrebujes zmenu PZ/

    KatarinaB20 je offline (nepripojený) KatarinaB20

    KatarinaB20
    Mzdárka som bola, aj ňou zostanem, len by mi mala pribudnúť pokladňa, účtovanie atď. atď...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    KatarinaB20 Pozri príspevok
    Mzdárka som bola, aj ňou zostanem, len by mi mala pribudnúť pokladňa, účtovanie atď. atď...
    Rozšírila sa ti náplň práce, preto bolo treba urobiť dodatok k PZ.

    Plus práca a nič navyše?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.