Zavrieť

Porady

Náhradné diely

Ahojte, prosím o radu. Mám nakúpené náhradné diely, ale na faktúre mám aj servisné práce aj ubehnuté kilometre. Môžem to všetko účtovať na 501/321, alebo práce musím zvlášť na 518 a prepravné ešte niekam inam? Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laura1 je offline (nepripojený) Laura1

    žena v "najlepšom veku" čerstvá stará mama ...viac Laura1
    Zdravím Vás,
    mali sme v oprave starší stroj - investičný majetok zakúpený v r. 2006, menili nám nejaké ventily a čerpadlá v hodnote 16 tisíc, môžem naúčtovať všetko na 511?
    Pôvodne som uvažovala o technickom zhodnotení, ale nakoľko sa menili staré súčiastky na nové, myslím si, že by to nebolo správne.
    Ďakujem za rady,

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    Laura1 Pozri príspevok
    Zdravím Vás,
    mali sme v oprave starší stroj - investičný majetok zakúpený v r. 2006, menili nám nejaké ventily a čerpadlá v hodnote 16 tisíc, môžem naúčtovať všetko na 511?
    Pôvodne som uvažovala o technickom zhodnotení, ale nakoľko sa menili staré súčiastky na nové, myslím si, že by to nebolo správne.
    Ďakujem za rady,
    Áno, zaúčtovať na 511. Je to oprava...

    betulka je offline (nepripojený) betulka

    konečne na vlastnom pieskovisku :D ...viac betulka
    szisza Pozri príspevok
    511 už obsahuje aj dovezené náhradné diely?
    ano, obsahuje.

    Ja som v začiatkoch tiež účtovala zvlášť náhradné diely ( 501) a zvlášť práce (511 al. 518) .

    Keďže u mňa to boli faktúrky zo zahraničia ... tak mi to pri spôsobe účtovania náhradné diely = 501 pri účtovaní DPH (samozdanenie) - mi to Omega zaradila ako dovoz tovaru - a vyskočila mi po dvoch mesiacoch povinnosť Intrastatu.
    Po siahodlhej konzultácii ("užrala som aj tetu na DU" ) mi bolo odobrené, aby som všetky faktúrky za opravu (aj ked na nej boli fakturovane len ND) účtovala na 511.

    Takžte 511.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.