Zavrieť

Porady

učtovanie pri upratovacích službách

Poprosím Vám veľmi pekne o radu. Firma A poskytuje inej firme B upratovacie práce, tie si fakturuje vždy na konci mesiaca ako poskytnutú službu. Samozrejme na to potrebuje aj rôzne potreby - ako toal. papier, mydlo, utierky, rôzne kefy na WC. Tieto firma A kupuje od ineho dodávateľa len v množstve, ktoré si objedná zase firma B a toto tejto firme hneď dodáme a aj prefakturovavame.
Neviem presne ako to máme účtovať?
1)Ako nákup potrieb do prevádzkovej réžie (ako potreby na upratovanie) a následne pri prefakturovaní firme B ako VOZD - iný zdaniteľný príjem.
2)Alebo to máme účtovať ako nákup tovaru a následne predaj tovaru firme B ako POZD - príjem za tovar a služby. Máme pri tom hneď aj robiť príjemky a výdajky? To čo prijmeme (nakúpime od dodávateľa hyg.potrieb) hneď aj vydáme do spotreby na upratovanie.
Neviem či to mám považovať za tovar, alebo iba spotrebný material potrebný na vykonanie zazmluvnenej služby, v tomto prípade upratovaní.
Ako by ste to riešili vy?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Celkom nechapem, preco si potreby na upratovanie nenakupuje firma B, ked je dodavatelkou upratovacich prac?

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    Firma A = dodávateľ
    Firma B = odberateľ

    "A" nakúpi spotrebný materiál pomocou ktorého urobí upratovaciu službu pre "B".
    "A" vystaví faktúru na "upratovacie služby podľa dohody" a tým je to vybavené. Pre "A" je to príjem predaj služieb, pre "B" je to výdaj PR.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    Ekopo ma trosken predbehnul...

    ja to tiež normálne účtujem ako spotrebák, tak si to nekomplikuj

    janasl je offline (nepripojený) janasl

    janasl
    Teraz som sa dostala k počítaču. ďakujem za názor.
    Chápem, že ja (firma A) si vyfakturujem upratovanie - zaúčtujem ako príjem za službu. Ale ako zaúčtujem hygienický material, ktorý nakúpim (firma A) od ďalšieho dodávateľa firmy C?
    Majiteľ firmy A sa totiž dohodol s odberateľom uprat.služieb na dvoch faktúrach mesačne - jedna je za samotné upratovanie (príjem za službu), druhá faktúra je za poskytnutie hyg.materialu.
    Teda účtujem:
    1) nákup hyg.materialu od C - prevádzková réžia
    2) preúčtovanie hygienického materialu firme B - tiež príjem za poskytný tovar a službu.
    3)faktura od A firme B za samotné upratovanie - príjem za službu.
    Nechcem komplikovať - len to chcem mať dobre

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janasl Pozri príspevok
    Poprosím Vám veľmi pekne o radu. Firma A poskytuje inej firme B upratovacie práce, tie si fakturuje vždy na konci mesiaca ako poskytnutú službu. Samozrejme na to potrebuje aj rôzne potreby - ako toal. papier, mydlo, utierky, rôzne kefy na WC. Tieto firma A kupuje od ineho dodávateľa len v množstve, ktoré si objedná zase firma B a toto tejto firme hneď dodáme a aj prefakturovavame.
    Neviem presne ako to máme účtovať?
    1)Ako nákup potrieb do prevádzkovej réžie (ako potreby na upratovanie) a následne pri prefakturovaní firme B ako VOZD - iný zdaniteľný príjem.
    2)Alebo to máme účtovať ako nákup tovaru a následne predaj tovaru firme B ako POZD - príjem za tovar a služby. Máme pri tom hneď aj robiť príjemky a výdajky? To čo prijmeme (nakúpime od dodávateľa hyg.potrieb) hneď aj vydáme do spotreby na upratovanie.
    Neviem či to mám považovať za tovar, alebo iba spotrebný material potrebný na vykonanie zazmluvnenej služby, v tomto prípade upratovaní.
    Ako by ste to riešili vy?
    Podľa môjho názoru predávate tovar .
    S toaletným papierom predsa nevykonávate upratovacie služby .
    Vašim spotrebným materiálom by boli podľa môjho názoru čistiace prostriedky , ktoré pri upratovacích službách použijete , ale vyššie zvýraznené považujem za predaj tovaru .

    To je môj názor , možno sa ešte niekto vyjadrí .

    P.S. Dopĺňam - ešte tie utierky nie sú mi jasné , sú to hygienické útierky, ktoré bude používať odberateľ , alebo iné útierky , s ktorými vykonávate Vašu činnosť .
    Naposledy upravil Zita5 : 01.10.08 at 06:46 Dôvod: Doplnenie P.S.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    janasl Pozri príspevok
    Teraz som sa dostala k počítaču. ďakujem za názor.
    Chápem, že ja (firma A) si vyfakturujem upratovanie - zaúčtujem ako príjem za službu. Ale ako zaúčtujem hygienický material, ktorý nakúpim (firma A) od ďalšieho dodávateľa firmy C?
    Majiteľ firmy A sa totiž dohodol s odberateľom uprat.služieb na dvoch faktúrach mesačne - jedna je za samotné upratovanie (príjem za službu), druhá faktúra je za poskytnutie hyg.materialu.
    Teda účtujem:
    1) nákup hyg.materialu od C - prevádzková réžia
    2) preúčtovanie hygienického materialu firme B - tiež príjem za poskytný tovar a službu.
    3)faktura od A firme B za samotné upratovanie - príjem za službu.
    Nechcem komplikovať - len to chcem mať dobre
    Ja by som postupovala nasledovne :

    1/ nákup tovaru - VOZD Tovar
    2/ predaj tovaru - Príjem OVZD Tovar
    3/ upratovanie - Príjem OVZD služby

    janasl je offline (nepripojený) janasl

    janasl
    ide o hygienické utierky, ktoré používa odberateľ.
    Ja sa tiež prikláňam k názoru, že to je ako tovar. Mala by som teda robiť aj príjemky, výdajky, čomu som sa chcela vyhnúť, ale asi sa nevyhnem. Nechce sa mi kvôli 7 druhom tovaru, ktoré keď kúpim, hneď posuniem ďalej kupovať modul sklad.
    Môžem si robiť tieto príjemky,výdajky aj ručne, naozaj je to len asi 7-8 položiek.
    ď.

    Infarkt je offline (nepripojený) Infarkt

    Muž...zatiaľ :-) Infarkt
    janasl Pozri príspevok
    Teraz som sa dostala k počítaču. ďakujem za názor.
    Chápem, že ja (firma A) si vyfakturujem upratovanie - zaúčtujem ako príjem za službu. Ale ako zaúčtujem hygienický material, ktorý nakúpim (firma A) od ďalšieho dodávateľa firmy C?
    Majiteľ firmy A sa totiž dohodol s odberateľom uprat.služieb na dvoch faktúrach mesačne - jedna je za samotné upratovanie (príjem za službu), druhá faktúra je za poskytnutie hyg.materialu.
    Teda účtujem:
    1) nákup hyg.materialu od C - prevádzková réžia
    2) preúčtovanie hygienického materialu firme B - tiež príjem za poskytný tovar a službu.
    3)faktura od A firme B za samotné upratovanie - príjem za službu.
    Nechcem komplikovať - len to chcem mať dobre
    Keď sa tak dohodli, tak potom nedávaj nákup materiálu od C do réžie, ale nákup tovaru...
    Preúčtovanie tohto materiálu daj ako predaj tovaru...
    Upratovanie je predaj služby...

    Príjemky, výdajky môžeš aj ručne.
    Naposledy upravil Infarkt : 01.10.08 at 06:56 Dôvod: Doplnenie

    učtovanie pri upratovacích službách

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.