Zavrieť

Porady

BUDU PROTESTY?

<script type="text/javascript" src="http://www.sme.sk/videoplay/5909/"></script>

http://www.sme.sk/c/4101492/drsny-do...opirujeme.html

Tak co hovorite na toto videjko? Vraj to mozno pride aj k nam.

Som strasne zvedavý, ci budu tiez tolko kricat ti, co tak odsudzovali antipotratovu kampan na billboardoch...
Naposledy upravil misomiso : 06.10.08 at 06:18
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Skúšala som si ho pozrieť , ale nemohla som dopozerať. Ani včera v TV - je to pre mňa silná káva, no keby sa zachránil čo i len jeden život, tak podľa mňa reklama splnila účel. Slovensku by však oveľa viac ako reklama ,pomohlo dobudovanie ciest.
0 0
milanko222 milanko222

milanko222 je offline (nepripojený) milanko222

misomiso Pozri príspevok
<script type="text/javascript" src="http://www.sme.sk/videoplay/5909/"></script>

http://www.sme.sk/c/4101492/drsny-do...opirujeme.html

Tak co hovorite na toto videjko? Vraj to mozno pride aj k nam.

Som strasne zvedavi, ci budu tiez tolko kricat ti, co tak odsudzovali antipotratovu kampan na billboardoch...
Podľa mňa sú to vyhodené (za reklamu) peniaze , podobne ako keď na rodičku rozpráva učiteľ (tým slušným a aktívnym ) , akí sú niektorí rodičia nevšímaví a nestarajú sa ....
Skrátka tí , ktorých sa to týka , tam nie sú . A ani piráti to nebudú pozerať.

Milan
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Ono to je asi tak, ze na cestach jadzi cele spektrum ludi, od navacsich ignorantov (ved aj najomni vrahovia jadzia autom) az po slusnych ludi. No nie su to iba jedni a druhi, ale cele spektrum. Kazdy z nas je zaradeny niekde medzi tym najcynickejsim a nanslusnejsim soferom. Tym slusnym to netreba (snad) a tym mafianom to nepomoze (aj ked kto vie - kazdy ma aj svedomie).
No vzdy sa v tom spektre najde skupina ludi, ktoru to zasiahne a zmeni sa (rovnako ako aj pri tej nedavnej kampani Prava na zivot)
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
<script type="text/javascript" src="http://www.sme.sk/videoplay/5909/"></script>

http://www.sme.sk/c/4101492/drsny-do...opirujeme.html

Tak co hovorite na toto videjko? Vraj to mozno pride aj k nam.

Som strasne zvedavi, ci budu tiez tolko kricat ti, co tak odsudzovali antipotratovu kampan na billboardoch...
...asi nie tu je to dieťa už v kočíku.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

misomiso Pozri príspevok
Ono to je asi tak, ze na cestach jadzi cele spektrum ludi, od navacsich ignorantov (ved aj najomni vrahovia jadzia autom) az po slusnych ludi. No nie su to iba jedni a druhi, ale cele spektrum. Kazdy z nas je zaradeny niekde medzi tym najcynickejsim a nanslusnejsim soferom. Tym slusnym to netreba (snad) a tym mafianom to nepomoze (aj ked kto vie - kazdy ma aj svedomie).
No vzdy sa v tom spektre najde skupina ludi, ktoru to zasiahne a zmeni sa (rovnako ako aj pri tej nedavnej kampani Prava na zivot)
Súhlasím.
Myslím si, že cena tej reklamy nie až tak vysoká...
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

No ved ja som jednoznacne za - nech to ide aj tri krat denne. No pri kampani Pravo na zivot sa ohanali napr. tym, ze to traumatizuje zeny, ktore spontanne potratili. No - nieco na tom moze byt pravdy. No aj medzi vodicmi sa najde dost takych, ktori "spontanne" niekho zrazili, teda uplne nevinne, napr. nejake decko, co im vbehlo mimo prechod spoza kontajnera alebo nejakeho opilca.

Ako som uz povedal, som zvedavy, ci v pripade, ze kampan pride k nam, tito moralisti spustia rovnaky narek ako v pripade tej druhej spominanej kampane, alebo to bola iba zastierka.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Podľa mňa táto kampaň má väčší význam..ako tá o "Práve na život". Tam ide o rozhodnutie. V tomto prípade skôr o normálne rozmýšľanie vodičov. Poliaci urobili tiež podobný shot..aj keď neviem či to niečo zmenilo. Lebo predpokladám, že Superman s prvkami nesmrteľnosti Higlandera za volantom veľkého silného auta..je určite nepoučiteľný.
Ale pozrieť si to a trošku sa podučiť sa určite oplatí:

http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

machinak Pozri príspevok
Podľa mňa táto kampaň má väčší význam..ako tá o "Práve na život". Tam ide o rozhodnutie. V tomto prípade skôr o normálne rozmýšľanie vodičov. Poliaci urobili tiež podobný shot..aj keď neviem či to niečo zmenilo. Lebo predpokladám, že Superman s prvkami nesmrteľnosti Higlandera za volantom veľkého silného auta..je určite nepoučiteľný.
Ale pozrieť si to a trošku sa podučiť sa určite oplatí:

http://patrz.pl/filmy/kierowco-nie-badz-bezmyslny
No dobry film to je. Len nechapem, co je na tom ine ako v predzhadzajucej kampani. Ved stale ide iba o rozhodnutie - ci sa budem ozerat iba na seba, alebo budem mysliet aj na druhych a ich prava. To je stale a uplne to iste.
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
Ja osobne som za potraty...takze preto v tom vidím rozdieľ. Aj keď si myslím, že je určite lepšie dieťa donosiť a dať na adopciu, pokiaľ je všetko v poriadku. Avšak už dnes je možné zistiť genetické poškodenia plodu a iné problémy..ktoré je určite lepšie riešiť potratom. Je to na siahodlhú diskusiu, ktorú by som tu nerád otvoril.

Predpokladám, že ísť za volat triezvy, dodržovať predpisy a jazdiť primerne je určite jednoduchšie rozhodnutie...ako rozhodovať o interupcií. Určite ľudskou hlúposťou (pri autonehodách) ročne zomrie viac ľudí..ako pri interupciách.
0 0
janomila janomila

janomila je offline (nepripojený) janomila

Podľa mňa sú dva typy vodičov. Jeden za hmly zrazí na hlavnej ceste ležiaceho opilca a má psychickú traumu na celý život. Stále dookola bude premýšľať, prečo to urobil. Hoci to nebola jeho vina. Druhý zrazí na prechode malé dieťa, pretože 60-ka je mu málo a treba cez telefón povybavovať kšefty, otrasie sa a vďaka tučnému kontu a drahým advokátom sa bez problémov vyhne následkom. Pýtam sa: krorého z nich tento šot osloví? Podľa mňa prvého. A ešte viac osloví mamičky, ktoré chodia s kočíkmi cez prechody. Tie z tohoto šotu môžu mať aj zlé sny. Uvítam každý pokus zmierniť riziko smrteľných nehôd na našich cestách, ale bohužiaľ, nemyslím, že tento šot to vyrieši. Ale za pokus to hádam stojí.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

janomila Pozri príspevok
Podľa mňa sú dva typy vodičov. Jeden za hmly zrazí na hlavnej ceste ležiaceho opilca a má psychickú traumu na celý život. Stále dookola bude premýšľať, prečo to urobil. Hoci to nebola jeho vina. Druhý zrazí na prechode malé dieťa, pretože 60-ka je mu málo a treba cez telefón povybavovať kšefty, otrasie sa a vďaka tučnému kontu a drahým advokátom sa bez problémov vyhne následkom. Pýtam sa: krorého z nich tento šot osloví? Podľa mňa prvého. A ešte viac osloví mamičky, ktoré chodia s kočíkmi cez prechody. Tie z tohoto šotu môžu mať aj zlé sny. Uvítam každý pokus zmierniť riziko smrteľných nehôd na našich cestách, ale bohužiaľ, nemyslím, že tento šot to vyrieši. Ale za pokus to hádam stojí.
Podľa mňa sú dva typy ľudí. Taký čo sa denne ožierajú a taký čo pijú iba na silvestra... Mám pravdu?
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

machinak Pozri príspevok
Ja osobne som za potraty...
este ze si taky uprimny...

machinak Pozri príspevok
Avšak už dnes je možné zistiť genetické poškodenia plodu a iné problémy..ktoré je určite lepšie riešiť potratom.
Toto je prave najvacsi nezmysel. Manzelka mala opakovanymi testami potvrdene poskodenie plodu. Vsetci (hlavne lekari) na nu tlacili, aby si to dala dat "prec". Nebolo to vobec prijemne. Dnes ma dcera 15 rokov, vyborne sa uci, je na vyberovej skole, chlapci sa za nou otacaju aj na ulici. Nemala nikdy ani naznak nejakeho postihnutia. Zije iba vdaka nasmu principialnemu postoju.

machinak Pozri príspevok
Predpokladám, že ísť za volat triezvy, dodržovať predpisy a jazdiť primerne je určite jednoduchšie rozhodnutie...ako rozhodovať o interupcií. Určite ľudskou hlúposťou (pri autonehodách) ročne zomrie viac ľudí..ako pri interupciách.
Ja sa naozaj nestacim cudovat,aky nezmysel su niektori ludia schopni zavesit na net bez toho, aby sa aspon pokuslil zamysliet sa alebo hladat pravdu. Ved dnes je to zalezitost par sekund, mame google.

Pocet potratov sa v sucasnosti pohybuje niekde okolo 20.000 rocne, z toho necelych 5.000 je spontannych. Ostava tedz vyse 15.000 vykonanych potratov na zaklade vedomeho rozhodnutia matky.

Pocet usmrtenych pri dopravnych nehodach u nas za rok 2007 je 568 celkovo. Teda aj usmrtenych "ludskou hlupostou" ako pises, aj z inych pricin dokopy.

Teda aj keby sme predpokladali, ze vsetci usmrteni na cestach zahynu "ludskou hlupostou" co asi nie je pravda, aj tak zomiera rocne 26 x viac deti v lone matky ich zamernym konanim. Je to hrozna statistika.

Tvoj prispevok iba dokumentuje to, ze zastancovia potratov okolo seba strielaju nazory a argumenty bez toho, aby sa aspon snazili nad vecou zamysliet, aby aspon pochopili, o co ide. Smutne...

.
Naposledy upravil misomiso : 01.10.08 at 08:26
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
To misomiso:

Pokiaľ by si mal vychovávať choré dieťa..určite by si mal iný názor. Ja som sa narodil ako jeden z dvojičiek. Môj brat mal od narodenia srdcovú vadu (ktorá by možno v dnešnom období bola štandardne liečitelná) ale vtedy to bolo nemožné. Neskôr sa pristavili iné komplikácie (zápal mozgových blán) z ktorých vyústilo, že zostal na úrovni 9 mesačného dieťaťa. Nechodil, nerozprával, nedokázal sa sám najesť, doživotne nosil plienky....atď. V 18tich nám lekárka na prehliake srdca povedala, že jeho srdce vydrží asi pol roka, pretože je už značne opotrebované. Mala pravdu...zomrel krátko po 18tich narodeninách.
Musím ti povedať, že to zasiahlo celú rodinu. Mama nikdy nechcela aby išiel do ústavu - starala sa o neho (napokon i my všetci) až do smrti. A kto tento pocit nezažil...tak určite nevie čo to znamená starať sa o dieťa, ktoré sa nikdy nepostaví na vlastné nohy..a keď rodič prežije vlastné dieťa je to určite ešte horšie.

Ja osobne to neodporúčam nikomu..bol to naozaj zážitok na celý život. Ale zástupcovia potratov (i v situcii poškodenia plodu) by si to mali aspoň na zopár rokov vyskúšať...

Edit: Potrat je určite veľmi osobná a zložitá vec. Ale pokiaľ by boli zákonom zakázané..určite pribudne detí v igelitkách a vhodených z okien domov. Ak to má byť východisko - tak klobúk dolu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

machinak Pozri príspevok
To misomiso:

Pokiaľ by si mal vychovávať choré dieťa..určite by si mal iný názor. Ja som sa narodil ako jeden z dvojičiek. Môj brat mal od narodenia srdcovú vadu (ktorá by možno v dnešnom období bola štandardne liečitelná) ale vtedy to bolo nemožné. Neskôr sa pristavili iné komplikácie (zápal mozgových blán) z ktorých vyústilo, že zostal na úrovni 9 mesačného dieťaťa. Nechodil, nerozprával, nedokázal sa sám najesť, doživotne nosil plienky....atď. V 18tich nám lekárka na prehliake srdca povedala, že jeho srdce vydrží asi pol roka, pretože je už značne opotrebované. Mala pravdu...zomrel krátko po 18tich narodeninách.
Musím ti povedať, že to zasiahlo celú rodinu. Mama nikdy nechcela aby išiel do ústavu - starala sa o neho (napokon i my všetci) až do smrti. A kto tento pocit nezažil...tak určite nevie čo to znamená starať sa o dieťa, ktoré sa nikdy nepostaví na vlastné nohy..a keď rodič prežije vlastné dieťa je to určite ešte horšie.

Ja osobne to neodporúčam nikomu..bol to naozaj zážitok na celý život. Ale zástupcovia potratov (i v situcii poškodenia plodu) by si to mali aspoň na zopár rokov vyskúšať...
A co mali spravit lekari? Ved ste boli dvojicky. Ako by si to riesil dnes? Mysli si, ze sa da v rannom stadiu tehotenstva zistit, ktory z dvoch plodov bude poskodeny? A keby aj ano, ze sa da v rannom stadiu tehotenstva jeden odobrat a druhy nechat? A keby aj ano, ako zaistis, aby sa lekar nepomylil a neodobral ten zdravy? (Moja znama pracuje v nemocnici v Nemecku, kde nedavno vyoperovali pacientovi namiesto chorej zdravu ladvinu - omylom samozrejme)

Ako by sa dal dnes teda riesit pripad tvojej mamy? Nijako. Jedine tak, ze by isla na potrat a to by si tu nebol ani ty, ale ani tvoje deti.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Možno teraz napíšem pre niektorých úplný nezmysel, ale jedinú možnosť ako zminimalizovať počet smrteľných nehôd na cestách vidím v spomalení cestnej dopravy ako takej. Lebo všetci vieme, aký je rozdiel keď nabúram v 130-tke alebo v 60-tke. Dnešný svet nás núti strašne rýchlo žiť a to je ten problém.
Zoberte si napr. Mám sa prepraviť do bodu X, ktorý je vzdialený 130 km, pôjdem 130-tkou, prídem tam za hodinu. Ak by bola povolená rýchlosť napr. 65 km/hod., prídem tam za 2 hodiny. NO A ČO???? Jasné, stratím dôležitú hodinu, lebo všetko je to dnes o tom, že musíme stihnúť všetko.
Takže, ak to pritiahnem za vlasy tak by som bola za to, aby sa robili autá na "čistý" pohon, aj keď pomalšie, povolená rýchlosť by sa tiež znížila a za druhé - obmedziť jazdu autami a viac využívať hromadnú dopravu a bicykel.
To je zasa samostatná kapitola.
Viem, že je to nereálna predstava /automob.priemysel a jeho dôležitosť pre našu ekonomiku/, ale snívať môžem, no nie?

Príspevky 13, 14, 15 sú zasa
0 0
karin65 karin65

karin65 je offline (nepripojený) karin65

Je to velmi tazka tema, tak ci onak bremeno rozhodnutia budu musiet so sebou cely zivot nosit rodicia, tak preco to nenechat na nich.
Suhlasim, s tym ze tie prispevky su mimo temy.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
cloe Pozri príspevok
Možno teraz napíšem pre niektorých úplný nezmysel, ale jedinú možnosť ako zminimalizovať počet smrteľných nehôd na cestách vidím v spomalení cestnej dopravy ako takej. Lebo všetci vieme, aký je rozdiel keď nabúram v 130-tke alebo v 60-tke. Dnešný svet nás núti strašne rýchlo žiť a to je ten problém.
Zoberte si napr. Mám sa prepraviť do bodu X, ktorý je vzdialený 130 km, pôjdem 130-tkou, prídem tam za hodinu. Ak by bola povolená rýchlosť napr. 65 km/hod., prídem tam za 2 hodiny. NO A ČO???? Jasné, stratím dôležitú hodinu, lebo všetko je to dnes o tom, že musíme stihnúť všetko.
Takže, ak to pritiahnem za vlasy tak by som bola za to, aby sa robili autá na "čistý" pohon, aj keď pomalšie, povolená rýchlosť by sa tiež znížila a za druhé - obmedziť jazdu autami a viac využívať hromadnú dopravu a bicykel.
To je zasa samostatná kapitola.
Viem, že je to nereálna predstava /automob.priemysel a jeho dôležitosť pre našu ekonomiku/, ale snívať môžem, no nie?

Príspevky 13, 14, 15 sú zasa
Myslíš????? Čítaj zadanie. Misomiso niečo nenapíše len tak, pre nič zanič. U neho všetko so všetkým v zadaní súvisí.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
Dani, vlastne máš pravdu.
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

machinak Pozri príspevok
To misomiso:

Pokiaľ by si mal vychovávať choré dieťa..určite by si mal iný názor. Ja som sa narodil ako jeden z dvojičiek. Môj brat mal od narodenia srdcovú vadu (ktorá by možno v dnešnom období bola štandardne liečitelná) ale vtedy to bolo nemožné. Neskôr sa pristavili iné komplikácie (zápal mozgových blán) z ktorých vyústilo, že zostal na úrovni 9 mesačného dieťaťa. Nechodil, nerozprával, nedokázal sa sám najesť, doživotne nosil plienky....atď. V 18tich nám lekárka na prehliake srdca povedala, že jeho srdce vydrží asi pol roka, pretože je už značne opotrebované. Mala pravdu...zomrel krátko po 18tich narodeninách.
Musím ti povedať, že to zasiahlo celú rodinu. Mama nikdy nechcela aby išiel do ústavu - starala sa o neho (napokon i my všetci) až do smrti. A kto tento pocit nezažil...tak určite nevie čo to znamená starať sa o dieťa, ktoré sa nikdy nepostaví na vlastné nohy..a keď rodič prežije vlastné dieťa je to určite ešte horšie.

Ja osobne to neodporúčam nikomu..bol to naozaj zážitok na celý život. Ale zástupcovia potratov (i v situcii poškodenia plodu) by si to mali aspoň na zopár rokov vyskúšať...

Edit: Potrat je určite veľmi osobná a zložitá vec. Ale pokiaľ by boli zákonom zakázané..určite pribudne detí v igelitkách a vhodených z okien domov. Ak to má byť východisko - tak klobúk dolu.
Museli ste to mať ťažké.
Ale hádam si nechcel týmto naznačiť to, že preto aby sme sa takýmto ťažkým situáciám vyhli, mali by sme pri nejakých podozreniach rovno utratiť deti? Už som si prečítal dosť veľa príbehov ako je ten misov, aby som si uvedomil, že dieťa má právo na narodenie. Ani matka ani otec nie je jeho majiteľ. Ak si to niekto myslí, tak potom nech nebedáka, keď počuje v správach ako nejaký „otec“ x rokov znásilňoval dcéru.
Mal misomiso poslúchnuť zdravý rozum pánov doktorov?
0 0
Martin Mocko Martin Mocko

Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac
misomiso Pozri príspevok
A co mali spravit lekari? Ved ste boli dvojicky. Ako by si to riesil dnes? Mysli si, ze sa da v rannom stadiu tehotenstva zistit, ktory z dvoch plodov bude poskodeny? A keby aj ano, ze sa da v rannom stadiu tehotenstva jeden odobrat a druhy nechat? A keby aj ano, ako zaistis, aby sa lekar nepomylil a neodobral ten zdravy? (Moja znama pracuje v nemocnici v Nemecku, kde nedavno vyoperovali pacientovi namiesto chorej zdravu ladvinu - omylom samozrejme)

Ako by sa dal dnes teda riesit pripad tvojej mamy? Nijako. Jedine tak, ze by isla na potrat a to by si tu nebol ani ty, ale ani tvoje deti.
Ja to nepredkladám ako modelovú situáciu. Píšem o tom, čo som zažil. Že viem, o čom hovorím. Viem čo znamená starať sa o chorého človeka..na ktorom nezbadáš žiadny pokrok a je nevyliečitelný.

Máš dcéru..tak sa skús do toho vžiť do toho, že mohla byť nevyliečiteľne chorá a musel by si sa o nu starať. Samozrejeme, že tým pádom jeden z rodičov by musel pri nej zostať doma... Pochybujem, že sa vieš do toho vžiť.

Alebo si predstav, že by teraz tvoju dcéru napr. znásilnil nejaký feťák..čo potom? Aj také veci sa stávajú.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať