Zavrieť

Porady

Kratší pracovný čas

Ahojte,

Som zamestnaná v pracovnom pomere na 40 hodín/týždenne.Požiadala som zamestnávateľa o kratší pracovný čas na 30 hod. týždenne zo súkromných dôvodov. Ten moju žiadosť zamietol. Neviete mi poradiť, čo môžem urobiť? Ja som si myslela, že keď zamestnanec požiada o skrátenie tak by zamestnávateľ mal žiadosti vyhovieť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ajkami Pozri príspevok
    Ahojte,

    Som zamestnaná v pracovnom pomere na 40 hodín/týždenne.Požiadala som zamestnávateľa o kratší pracovný čas na 30 hod. týždenne zo súkromných dôvodov. Ten moju žiadosť zamietol. Neviete mi poradiť, čo môžem urobiť? Ja som si myslela, že keď zamestnanec požiada o skrátenie tak by zamestnávateľ mal žiadosti vyhovieť?
    Pracovný pomer na kratší pracovný čas
    § 49


    (1) Zamestnávateľ môže so zamestnancom dohodnúť v pracovnej zmluve kratší pracovný čas, ako je ustanovený týždenný pracovný čas.

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    Prečo by musel? Čo ak je to práca, ktorá sa nedá stihnúť za kratší pracovný čas? Alebo potrebuje, aby na tom mieste niekto sedel počas celej pracovnej doby?
    Ak zamestnávateľ nesúhlasí, nič s tým neurobíš. Môžeš odísť, a on si na to miesto nájde niekoho iného. Ale k skráteniu úväzku ho nijako nedonútiš.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Nie pri každej pracovnej pozícii sa dá vyhovieť.
    Ak si myslíš,že by to bolo u Teba možné skús sa s ním nejak dohodnúť a vysvetliť mu situáciu.
    Ja som tiež pred pár rokmi potrebovala znížiť úväzok z 8 na 6 hodín.
    Šéf bol taký "týpek",že všetko vždy prerátaval.
    Tak som mu navrhla ,že mi úmerne zníži plat,odmeny, ale prácu si vždy stihnem urobiť,akoby za 8 hodín. Porozmýšľal,hodil do kalkulačky a...
    Dohodli sme sa

    Kratší pracovný čas

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.