Zavrieť

Porady

Kúpa nového monitora LCD

Zdravím Vás poraďaci,
chcem kúpiť nový kvalitný monitor k počítaču a neviem aký typ a aké rozlíšenie by mal mať a aké ďalšie parametre si mám všímať.
Prosím Vás poradte mi.
ďakujem,
Enviros
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Achy je offline (nepripojený) Achy

    Achy
    Na aky ucel bude sluzit ten monitor? Predpokladam, ze mas zaujem o LCD. Treba si vsimat, ake rozlisenie dokaze v danej velkosti uhlopriecky dosiahnut. Tak napriklad co mam doma 17" je to 1280*1024 19" ma 1440*900 a 22" 1680*1050
    Dalsi parameter, ako som sa uz aj pytal na ucel, je pomer stran. tie klasicke, stare monitory boli 4:3(niesom si isty na 100%), teraz ked prisla vlna sirokouhlych LCD je to 16:10 a najnovsi trend je 16:9.

    Potrebne je vsimat si u LCD kontrast, svietivost, pozorovaci uhol, odozvu.

    V dnesnej dobe, aspon podla mna je najprijatelnejsie investovat do 22" LCD.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Enviros Pozri príspevok
    Zdravím Vás poraďaci,
    chcem kúpiť nový kvalitný monitor k počítaču a neviem aký typ a aké rozlíšenie by mal mať a aké ďalšie parametre si mám všímať.
    Prosím Vás poradte mi.
    ďakujem,
    Enviros
    Záleží načo ho chceš používať...od toho je závislé rozlíšenie a veľkosť. (19 až 21 palcový na štandardné práce úplne stačí)
    Potom všímaj zorný úhol - čím väčší - tým lepší (priemerný štandard je okolo 170°) - je to o tom, z akého uhľa je ešte viditeľné, čo je na obrazovke.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Vsimat by si si mal vsetky parametre, len ide o to, aby si vedel, ktory parameter je v tom akom rozsahu v zavislosti na tom aky chces monitor.
    Neporadim ti aky typ, ale rozlisenie by mohlo byt 1920x1080 aby ti do buducnosti islo korektne Full-HD video, samozrejme zavisi aj od toho na co to chces, napriklad do kanclu, detom na hry, na bezne pouzitie doma, na filmy ......................

    luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

    luigi72
    Ako uz bolo pisane, tohto casu je idealny 22" monitor s rozlisenim 1680x1050 .
    Potom pre fajnsmekrov je este rozhodujuce, ci je pripojenie uz digitalne (DVI, HDMI) alebo len analogove (D-sub),
    rychlost odozvy - hlavne pre hry (priemer je 5ms, lepsie maju 2ms),
    svietivost a kontrast (POZOR! treba rozlisovat staticky a dynamicky kontrastny pomer, vacsina predajcov pise len dynamicky kontrast - napr.8000:1, pricom pre staticky kontrast staci cca. 500:1 az 1000:1),
    pozorovaci uhol by mal byt 170/170,
    velkost bodu je teraz standardne 0,282mm
    a uplne najlepsie by bolo, keby dali garanciu na nulovy vyskyt vadnych pixelov a subpixelov (hlavne pri grafike vadi, ak je niekde vadny pixel a ak si dobre pamatam, podla normy moze byt az max.9 vadnych).

    Kúpa nového monitora LCD

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.