Zavrieť

Porady

Daňový bonus- dieťa študujúce v Maďarsku

Dobrý deň,
prosím o radu. Mám zamestnanca, ktorý žiada vyplácanie daňového bonusu. Jeho dieťa študovalo v šk.r.2007/08 v Maďarsku-Debrecen./VŠ/ Potvrdenie o návšteve školy predložil v maďarskom jazyku. Je potrebné, aby bol preklad do slovenčiny? Potvrdenie od MŠ SR, stredisko na uznávanie dokladov o vzdelaní predložil, že štúdium sa považuje za rovnocenné vysokoškolské štúdium ako v SR.

V šk.r.2008/2009 študuje v Maďarsku-Budapešt,/ VŠ/ potvrdenie o návšteve školy predložil znovu v maďarskom jazyku je potrebné znovu doložiť doklad z MŠ SR a potvrdenie o návšteve školy preložiť do slovenčiny?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    kačer je offline (nepripojený) kačer

    kačer
    Môj syn študuje druhý rok v Škótku, potvrdenie som nedala preložiť, tak som ho zaslala na MŠ a s vyjadrením zaslala na UPSVAR a odniesla na ZP. Doteraz
    nenamietali.

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    ryba Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    prosím o radu. Mám zamestnanca, ktorý žiada vyplácanie daňového bonusu. Jeho dieťa študovalo v šk.r.2007/08 v Maďarsku-Debrecen./VŠ/ Potvrdenie o návšteve školy predložil v maďarskom jazyku. Je potrebné, aby bol preklad do slovenčiny? Potvrdenie od MŠ SR, stredisko na uznávanie dokladov o vzdelaní predložil, že štúdium sa považuje za rovnocenné vysokoškolské štúdium ako v SR.

    V šk.r.2008/2009 študuje v Maďarsku-Budapešt,/ VŠ/ potvrdenie o návšteve školy predložil znovu v maďarskom jazyku je potrebné znovu doložiť doklad z MŠ SR a potvrdenie o návšteve školy preložiť do slovenčiny?
    Zákon 595/2003
    § 37
    Spôsob preukazovania nároku na zníženie základu dane a na daňový bonus

    (2) Nárok na priznanie daňového bonusu preukazuje zamestnanec zamestnávateľovi, ktorý je platiteľom dane,<SUP>122</SUP>)

    a) predložením dokladu o oprávnenosti nároku na priznanie daňového bonusu na vyživované dieťa a potvrdením školy, že dieťa žijúce so zamestnancom v domácnosti<SUP>57</SUP>) sa sústavne pripravuje na povolanie štúdiom,<SUP>125</SUP>) alebo potvrdením príslušného územného úradu o poberaní prídavku na vyživované dieťa,

    Vyžiadaj si potvrdenie z UPRaSV a máš to v poriadku.

    Daňový bonus- dieťa študujúce v Maďarsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.