Zavrieť

Porady

dohoda so zamestnancami upravujúca povinnosti pri pouzivani motorovych vozidiel

zdravim ,
mal by som jednu otazku. Situacia je asi taka, ze na existujucej stavbe su pridelene osobne motorove vozidla. V minulosti nasa firma mala problemy so zamestnancami, ktori tieto vozidla viacmenej nekontrolovane uzivali a tie automobily potom aj tak vyzerali. Problem nebol ani tak v tom, ze by tie auta vyslovene rozbijali, ale ten ze vzniknute mensie zavady nikto neriesil a tie sa casom kopili a zhorsovali. Na zamedzenie tohoto, sme sa rozhodli, ze dame zamestnancom podpisat istu dohodu, ktora by im ukladala povinnost hlasit tieto vzniknute poskodenia a sankcionovala by ich za jej porusovanie.

Zaujimalo by ma ci by tymto poziadavkam vyhovovala dohoda tak ako som ju skoncipoval, o aku dohodu by vlastne slo (nejaky pevny nazov) a ci je vporiadku sankcia, ktora je uvedena v dohode.

Popripade ak niekto riesil podobny problem, akym sposobom ste sa s tym vyporiadali.
Za odpovede vopred dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dalilada je offline (nepripojený) dalilada

    dalilada
    Ide o ustanovenia Zákonníka práce od § 177, z ktorých vychádzajú povinnosti a zodpovednosť zamestnanca za škodu. Aj bez uzavretia akejkoľvek dohody podľa § 181 zamesnanec zodpovedá za škodu, ale dôkazné bremeno je na zamestnávateľovi. Preto je lepšie podpísať zverenie " Dohoda o zverení...." v podstate v takej nejakej forme ako v prílohe - len špecifikovať vozidlo a pri prevzatí nejaký zápis o technickom stave, aby sa potom zamestnanci nevyhovárali.

    rimoslav je offline (nepripojený) rimoslav

    rimoslav
    ano, len neviem ci v tomto pripade ide o klasicky priklad zverenia veci, kedze situacia na zivej stavbe je taka, ze je tam 5-10 zamestnancov, ktori auto vyuzivaju a myslim ze nie je mozne podpisat dohodu k tomu istemu automobilu s viacerymi zamestnancami..moja predstava bola taka, ze uzatvorim s nimi dohodu aku som uviedol v predchadzajucom prispevku, ktora sa bude vztahovat vseobecne na vsetky osobne automobily na stavbe a so stavbyveducim (ktory by dalej komunikoval s veducim dopravy vo firme) by sa tato dohoda uzavrela zvlast v pozmenenej forme

    dohoda so zamestnancami upravujúca povinnosti pri pouzivani motorovych vozidiel

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.