Zavrieť

Porady

prenajom bytu - platba energii

Zdravim,
chcel by som dat do prenajmu byt a chcel by som sa poradit ako riesit platbu energii. co je lepsie: pytat zalohy alebo prepisat energie na najomcu? ak bude platit zalohy a potom odide, nedoplatky budem musiet platit ja. ma niekto skusenosti s prepisom energii? da sa to? ake su priblizne poplatky?
dakujem

stef
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    stiby2 je offline (nepripojený) stiby2

    stiby2
    energie plat sam, do zmluvy o najomnom urci limit za jednotlive druhy energii, ktore ty zaplatis a su zohladnene v cene najmu. Prekrocenie limitu budu musiet zaplatit najomnici navyse k dohodnutemu najmu.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    tiež som prenajímala a brala korunky aj za energie, všetko som hradila a nebolo nepríjemné prekvapenie. Preplatky prípadne nedoplatky treba zmluvne ošetriť.

    bonita je offline (nepripojený) bonita

    na facebooku zalozene stranky: ZOPZ - združenie ochrancov a priateľov zvierat. ...viac bonita
    Energie nemozes prepisat na najomcu. Su na vlastnika bytu.

    feron je offline (nepripojený) feron

    feron
    Odberateľ elektrickej energie môže byť aj nájomník, treba s ním mať riadnu zmluvu a vyplniť formulár elektrární. Potom všetko ide na neho, aj vyúčtovanie. Pri skončení nájmu len pošlete formulár, kde sa odpisuje stav elektromru a podpisujú to obaja starý aj nový odberateľ, pôvodní odberateľ - nájomník tam uvedie adresu, kde mu majú poslať vyúčtovanie. Celý právny vzťah s elektrárňami je na nájomníkovi.

    maca.tt je offline (nepripojený) maca.tt

    verná čitatelka príspevkov porady 46 ročná ...viac maca.tt
    Ja mám byt prenajatý a robíme to tak,že každý mesiac chodíme odpisovať energie ,nájomník si to zaplatí aspoň má dôvod šetriť.

    deni10 je offline (nepripojený) deni10

    deni10
    Dobrý deň,

    prosila by som o radu. Prenajímame byt. Plyn a elektrinu si najomník platí sám (má zmluvu s SPP a VSĚ) Vodu, teplu vodu, vykurovanie a ostatné veci (elektrina za spoločné priestory .. atď) sa musí hradiť cez nás, pretože tieto platby idú bytovému družstvu. Bytové družstvo posiela vyrovnávku preplatkov a nedoplatkov raz ročne a to majiteľovi bytu.
    Momentálne nám odchádzajú nájomníci, ktorí boli v byte iba pol roka. Nemáme podľa čoho vyrátať ich spotrebu, nakoľko bytové družstvo nám to nechce urobiť.
    Má niekto podobný problém ako my? Ako to riešite?

    Dakujem

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    feron Pozri príspevok
    Odberateľ elektrickej energie môže byť aj nájomník, treba s ním mať riadnu zmluvu a vyplniť formulár elektrární. Potom všetko ide na neho, aj vyúčtovanie. Pri skončení nájmu len pošlete formulár, kde sa odpisuje stav elektromru a podpisujú to obaja starý aj nový odberateľ, pôvodní odberateľ - nájomník tam uvedie adresu, kde mu majú poslať vyúčtovanie. Celý právny vzťah s elektrárňami je na nájomníkovi.
    Pri takychto podmienkach som aj ja prenajimala moj byt, pri odchode najomnikov nebol problem s nedoplatkami, mam to overene!

    prenajom bytu - platba energii

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.