Zavrieť

Porady

Darovanie krvi a chlamýdie

Ahoj,

vie tu niekto prosím, ze ci pri krvnych testoch (pri darovaní krvi) robia vysetrenie aj na chlamydie?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zltalienka je offline (nepripojený) zltalienka

    zltalienka
    "Laboratórne vyšetrenia u darcov a pacientov:

    1. Imunohematologické laboratórium. Vyšetruje u darcov krvnú skupinu v AB0 systéme, Rh faktor (D antigén), Kell systém, u Rh(D) negatívnych darcov aj antigény Dw a C. Vykonáva skríning nepravidelných protilátok. Vyšetruje aj ďalšie antigény Rh systému u darcov. Na našom pracovisku má cca 50% darcov vyšetrené aj ďalšie Rh antigény (C, c, E, e).

    2. Virologické laboratórium vyšetruje u darcov protilátky proti hepatitíde C (anti-HCV), proti HIV (anti-HIV), HBsAg (pri hepatitíde B) a vyšetrenie syfilisu. Tiež zabezpečuje vyšetrovanie pečeňového testu (ALT).

    3. Špeciálne imunohematologické laboratórium. Určuje špecificitu protilátok proti erytrocytom u darcov a pacientov. Pre pacientov zaisťuje vhodné transfúzne prípravky pri zistených protilátkach proti erytrocytom alebo ich kombinácii. Vyšetruje aj ďalšie skupinové antigény. Rieši transfúzne reakcie u pacientov. Vyšetruje nepravidelné protilátky u pacientiek v gravidite a ich hladinu. Vyšetruje protilátky anti-HPA1 u darcov a zavádza register HPA1 negatívnych darcov. V neodkladných situáciách zabezpečuje vyšetrenia 24 hodín denne.

    4. HLA laboratórium. Vyšetruje protilátky proti leukocytom a trombocytom a určité HLA antigény u darcov a pacientov. "

    stiahnuté z:http://www.ntssr.sk/nts/index.php?op...d=31&Itemid=68

    paty je offline (nepripojený) paty

    paty
    Ahoj, mojmu priatelovi robili testy na plucne chlamidie. Musia vypestovat kulturu, takze si 4 tyzdne pockas na vysledky. Treba si na to dat pozor, moze to dostat kazdy, kto ma oslabeny imunitny system. Jemu to diagnistikovali neskoro, mysleli ze ma len chripku, dali mu sice tie spravne antibiotika ale len na tyzden (pri chlamidich musis brat lieky 2 tyzdne), takze mu uz potom nezabrali a teraz ma kvoli tomu astmu.

    Darovanie krvi a chlamýdie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.