Zavrieť

Porady

Došlé faktúry

Prosím Vás ako mám v JÚ v ALFE zaúčtovať úhradu došlej faktúry na ktorej sa nachádza aj materiál a aj tovar.
Faktúra je na sumu 10.000,- Bez DPH, materiál 8000,- a tovar 2000,-. Platila som v hotovosti a mám ich fa + príjmový doklad na 10.000,- bez DPH.

Doteraz som to robila takto:
V evidencii záväzkov som si zaevidovala faktúru na sumu 10000,-. A keď som ju uhradila tak som urobila v PD úhradu: Výdaj z pokladne ako výdaj za materiál na celú sumu 10,000,- . Je potrebné to rozúčtovať zvlášť za materiál a zvlášť za tovar? ak áno tak ako?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Toto je presne ten problém, ktorý ešte Kros nevyriešil aj keď sme tam písali pripomienky. Musíš to zatiaľ rozúčtovať na dvakrát.

    Gabika B. je offline (nepripojený) Gabika B.

    Gabika B.
    Ďakujem, takže ako na to?
    Urobím najprv výdaj z pokladne za materiál na sumu 8000 a druhý výdaj z pokladne na sumu 2000,- Sk. Takže budem mať dva účovné prípady? Alebo ako? Ďakujem za rýchlu odpoveď

    Gabika B. je offline (nepripojený) Gabika B.

    Gabika B.
    Ak by som sa mohla ešte opýtať či v JU si musím viesť skladové hospodárstvo, ak som SZČO, nemám zamestnancov. Ďakujem

    zuhl je offline (nepripojený) zuhl

    zuhl
    Ak máš nejaký tovar alebo materiál na sklade, ktorý priamo nespotrebuješ, tak áno.

    Gabika B. je offline (nepripojený) Gabika B.

    Gabika B.
    To znamená že ak napríklad kúpim adaptér a predám ho na druhý deň alebo o mesiac tak si ho musím dať na sklad. Mám iba nejaký elektro materiál, skrutky, adaptéry a káble - ktoré priebežne spotrebuvávam pri montáži a nakupujem? Ď.

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    zuhl Pozri príspevok
    Toto je presne ten problém, ktorý ešte Kros nevyriešil aj keď sme tam písali pripomienky. Musíš to zatiaľ rozúčtovať na dvakrát.
    ...ani nevyrieši, písal som o tom pred rokom, dvomi..... páni v Krose sa musia zobudiť a vyvinúť nový sw na JU, alebo zaspať na vavrínoch ako to robia.....

    mina311 je offline (nepripojený) mina311

    mina311
    zuhl Pozri príspevok
    Presne tak, budeš mať dva účtovné prípady.
    Mám presne ten istý problém, ale ešte sa chcem spýtať, či tiež 2 výdavkové pokladničné doklady?! Resp. si na ten jeden, ktorý si sami vystavili napíšem obe čísla?! (potom absolútne rozhodí číslovanie dokladov - a tie doklady, ktoré si vystavili sami sú mi nanič... - musím ich odznova všetky vytlačiť ja, aby boli chronologicky zoradené...)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.