Zavrieť

Porady

Narok na rodicovsky prispevok

Dobry den, chcela by som poradit ohladom RP. Zijem v UK a pred pol rokom sa mi narodila dcerka. Ja tu nepracujem a ani nepoberam Rod.prispevok, len rodinne pridavky. Podala som ziadost na slovensku o Rod.prispevok a bolo mi zamietnute. Niekde som citala, ze matka ma narok na rodic.prispevok zo slovenska ked ho v inej krajine nedostava.
Urad soc. prace a rodiny o domna vyzaduje take papiere o ktorych tu ani nepocli. Tak neviem teda ci mam pravdu ja alebo urad prac.soc. a rodiny.
Dakujem mooooc
Naposledy upravil nawal : 03.10.08 at 20:43
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    aké papiere požadujú na ÚP? Predpokladám, že potvrdenie o tom, že nepoberáš RP v GB

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    nawal Pozri príspevok
    Dobry den, chcela by som poradit ohladom RP. Zijem v UK a pred pol rokom sa mi narodila dcerka. Ja tu nepracujem a ani nepoberam Rod.prispevok, len rodinne pridavky. Podala som ziadost na slovensku o Rod.prispevok a bolo mi zamietnute. Niekde som citala, ze matka ma narok na rodic.prispevok zo slovenska ked ho v inej krajine nedostava.
    Urad soc. prace a rodiny o domna vyzaduje take papiere o ktorych tu ani nepocli. Tak neviem teda ci mam pravdu ja alebo urad prac.soc. a rodiny.
    Dakujem mooooc
    A nezamietli ti to náhodou preto, že na SK nemáš trvalý pobyt? Viď § 3 zákona o rodičovskom príspevku:


    (1) Podmienky nároku na rodičovský príspevok sú:

    a) riadna starostlivosť rodiča aspoň o jedno dieťa
    1. do troch rokov veku dieťaťa,
    2. s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom1) do šiestich rokov veku dieťaťa alebo
    3. do šiestich rokov veku dieťaťa, ktoré je zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov podľa § 2 ods. 2, najdlhšie tri roky od právoplatnosti rozhodnutia súdu o zverení dieťaťa do tejto starostlivosti,
    b) trvalý pobyt 3) alebo prechodný pobyt4) oprávnenej osoby na území Slovenskej republiky,
    c) trvalý pobyt 3) alebo prechodný pobyt4) dieťaťa uvedeného v písmene a) na území Slovenskej republiky.

    nawal je offline (nepripojený) nawal

    nawal
    Chobot Pozri príspevok
    A nezamietli ti to náhodou preto, že na SK nemáš trvalý pobyt? Viď § 3 zákona o rodičovskom príspevku:


    (1) Podmienky nároku na rodičovský príspevok sú:

    a) riadna starostlivosť rodiča aspoň o jedno dieťa
    1. do troch rokov veku dieťaťa,
    2. s dlhodobo nepriaznivým zdravotným stavom1) do šiestich rokov veku dieťaťa alebo
    3. do šiestich rokov veku dieťaťa, ktoré je zverené do starostlivosti nahrádzajúcej starostlivosť rodičov podľa § 2 ods. 2, najdlhšie tri roky od právoplatnosti rozhodnutia súdu o zverení dieťaťa do tejto starostlivosti,
    b) trvalý pobyt 3) alebo prechodný pobyt4) oprávnenej osoby na území Slovenskej republiky,
    c) trvalý pobyt 3) alebo prechodný pobyt4) dieťaťa uvedeného v písmene a) na území Slovenskej republiky.
    Na SK mam trvaly pobyt aj moje deti maju

    nawal je offline (nepripojený) nawal

    nawal
    ermon Pozri príspevok
    aké papiere požadujú na ÚP? Predpokladám, že potvrdenie o tom, že nepoberáš RP v GB
    Soc. poistovna odomna chcela E117 ale tu som ni take nezohnala.
    Kamaratka tu v UK si minuly tyzden dala ziadost na RP a ziadene papiere od nej nechceli a hned jej odsuhlasili RP.

    Narok na rodicovsky prispevok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.