Zavrieť

Porady

Dotácia z ÚP

Ahojte,
chcela by som sa spýtať ako to bude s dotáciou na podnikanie z ÚP od januára 2009 ? Jedná sa mi ,či budú nejaké úpravy v sumách, t.j. zvýšenie.
Vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Neviem presne ako to bude od januára, ale keďže sa táto suma podľa zákona odvíja od minimálnej mzdy a od januára by sa mala zvýšiť, tak predpokladám a podľa skúseností z minulých rokov by aj príspevky mali ísť hore. Nie hneď, možno tak od marca kým to všetko dôjde zhora až na úrady.

    ibiza je offline (nepripojený) ibiza

    ibiza
    ahojky, ja teraz taktiež žiadam dotáciu z ÚP a po novom sa už táto neodvíja od minimálnej mzdy, ale od priemernej miery nezamestnanosti v danom okrese kde chceš realizovať podnikateľský zámer. To znamená čím vyššia nezamestnanosť je v okrese, tým vyšší príspevok môžeš dostať. Čiže Suma sa mení určite každý rok k januáru, ale možno aj častejšie to už neviem ako často to aktualizujú. Napr. v Poprade je to teraz 66.496,- Sk, ale v Levoči je to až okolo 103.000,- Sk. V januári bude suma určite iná.
    Dotácia sa zo zákona odvíja od minimálnej mzdy. Je to tak teraz a bolo to tak aj predtým. Zároveň je suma iná v jednotlivých okresoch podľa miery nezamestnanosti a tiež to tak bolo aj v predtým. Suma poskytnutého finančného príspevku sa mení vždy len raz ročne, nie častejšie. Robila som s týmito príspevkami, takže to viem určite.

    Ivan8 je offline (nepripojený) Ivan8

    Ivan8
    Výška dotácie záleži od výšky nezamestnanosti v danom okrese
    a či bol žiadateľ dlhodobo nezamestnaný.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.