Zavrieť

Porady

izolácia krovu

ahojte. poraďte mi kam umiestniť izoláciu krovu nobasilom alebo isoverom. sklon krovu je mierny - 17%. dať ju medzi šikmé hrady alebo medzi vodorovné hrady? murári mi radia dať ich medzi vodorovné - 15 cm a ešte krížom na ne dať 5 cm izolácie. od spodu podložiť lišty, na ktoré sa prichytí sadrokartón. keďže výška krovu je malá - cca 1 meter, podkrovie nebude maximálne nejaký úložný priestor cez sklápacie schody. ďakujem za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    Pokial nebude teda to podkrovie vyuzivane - je lacnejsie ( mensia plocha) ale aj lahsie zateplit to vodorovne ( akurat by som na tvojom mieste dal aspon 25 cm - cize 15 + 10 ).

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    treba dat samozrejme v dvoch vrstvach, ale urcite viac ako 20 cm, pokojne aj 30 cm: 20 medzi krokvy a 10 pod ne.

    pupkin je offline (nepripojený) pupkin

    pupkin
    vďaka. a to uchytenie izolácie? ako to riešiť? vraj to zvyknú previazať motúzom a potom keď sa montuje sadrokartón sa dajú lišty. poraďte

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    pupkin Pozri príspevok
    vďaka. a to uchytenie izolácie? ako to riešiť? vraj to zvyknú previazať motúzom a potom keď sa montuje sadrokartón sa dajú lišty. poraďte
    Zvykne sa to uchytiť viazacím drôtom, ktorý sa pribíja klincami alebo sponkovačkou do krokiev.

    A čo sa týka technológie zateplenia, tu si to môžeš naštudovať ..... tiež ma to asi o mesiac čaká.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    pupkin Pozri príspevok
    jojkoz prosím ťa a čo sú to tie platy? kde sa to dá naštudovať? ďakujem
    Je to vata ako kazda ina - len je trochu tuhsia a nieje balena v baloch ale v platoch. Je o cosi drahsia ale ma aj o malicko lepsie tepelno-izolacne vlastnosti.
    Plat sa nareze na presnu mieru ( to jest tak 1-1,5 cm naviac ) aby to pekne drzalo.

    Ja osobne som daval konkretne AKUPLAT - ked hodis do GOOGLa tak ti to najde.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    jojkoz Pozri príspevok
    Je to vata ako kazda ina - len je trochu tuhsia a nieje balena v baloch ale v platoch. Je o cosi drahsia ale ma aj o malicko lepsie tepelno-izolacne vlastnosti.
    Plat sa nareze na presnu mieru ( to jest tak 1-1,5 cm naviac ) aby to pekne drzalo.

    Ja osobne som daval konkretne AKUPLAT - ked hodis do GOOGLa tak ti to najde.
    Ono sa to správne robí tak, že medzi krokvy sa dáva izolácia v baloch (tá mäkšia zrolovaná vata) a potom ešte krížom cez krokvy sa dáva izolácia v plátoch (tá zhutnená vata v hrubých doskách).

    Aj samotnú krokvu totiž treba izolovať - ak ju neizoluješ, bude v streche tvoriť tepelný most.

    jojkoz je offline (nepripojený) jojkoz

    jojkoz
    chlap Pozri príspevok
    Ono sa to správne robí tak, že medzi krokvy sa dáva izolácia v baloch (tá mäkšia zrolovaná vata) a potom ešte krížom cez krokvy sa dáva izolácia v plátoch (tá zhutnená vata v hrubých doskách).

    Aj samotnú krokvu totiž treba izolovať - ak ju neizoluješ, bude v streche tvoriť tepelný most.
    A kvoli comu by sa medzi krokvy musela davat v baloch ?

    A ja nikde nepisem ze mam len medzi krokvamy. Ja mam 15cm platy medzi krokvamy a pod nimi mam nasrobovany pomocny rost na vysku 10cm a medzi to som daval platy 10 cm.

    Kazdopadne on to chce davat vodorovne - tam mu stacia platy medzi vodorovne tramy a na to pridavna izolacie - v tomto pripade kedze ju nebude pouzivat by som pouzil lacnejsie baly volne polozene zhora.

    Ja som to "preplatoval" jednak kvoli tepelnym mostom a aj preto ze pochybujem ze niekto ma tak vysoke krokvy aby to stacilo na dobre zateplenie ( to jest podla mna 25+ cm)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.