Zavrieť

Porady

Neuhradené fa z predchádzajúcich rokov

Ahoj poraďáci ! Mám problém z JÚ . Prebrala som ho po inej účtovníčke a v knihe záväzkov je veľa neuhradených faktúr z predchádzajúcich rokov až z roku 2004. Majiteľka firmy tvrdí, že sú uhradené, ale doklady o úhrade postrácala. Skúšala som obvolať firmy aby mi poslali opisy príjmových dokladov, ale poslalo mi ich iba zopár. Celková suma z týchto faktúr je až vyše milióna. Neviem, čo mám s touto situáciuo robiť. A ako mám zaúčtovať príjmivé doklady keď úhrada prebehla v roku 2004?
Vďaka za skorú odpoveď
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    kikoza Pozri príspevok
    nó... budeš to musieť opraviť v príslušnom roku a tiež aj daňové priznanie a všetky prílohy. A keďže je to príjem- tak aj doplatiť daň, pokutu..Nebude sa to majiteľke veľmi páčiť ale musí byť zodpovednejšia.
    Aký príjem, aké doplatenie dane???
    Prispievateľke chýbajú príjmové doklady od dodávateľa, ku ktorých si vypíše vlastné výdavkové doklady.

    kikoza je offline (nepripojený) kikoza

    kikoza
    Jasné, nejako som si nevšimla, že sú to záväzky, hneď to vymažem. A ona mi ešte aj poďakovala. Prepáč lazarova.

    Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

    Jana2004
    Ja som takéto výdavky vyhodila z účtovníctva prostredníctvom ID ako výdavky neovplyvňujúce základ dane. Daňová kontrola bola a nemali proti tomu nič. Iba poznamenám, nebol to plátca DPH, tak neviem, ako je to u Teba.

    Neuhradené fa z predchádzajúcich rokov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.