Zavrieť

Porady

Zamestnanec - výživné

Prosím Vás o radu:
Máme zamestnanca, ktorý je povinný (súdom nariadené) platiť výživné.My ako zamestnávateľ to musíme robiť asi za neho, čiže výživné platiť na účet oprávnenej osobe.Zvyšok mzdy mu vyplatím v hotovosti.Ako to mám zaúčtovať v Jednoduchom účtovníctve? Vopred Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Ľubka,ďakujem ale ešte to nechápem!
    To mám vyplatiť z pokladne mzdu a zaúčtovať do výdvkov na mzdy a následné výživné vyplatiť z Banky na daný účet a tiež dať do výdavkov na mzdy? Alebo ako?
    Napr:Hr. mzda 6.500
    Odvody 871
    Č. mzda 5.529 - v hotovosti - mzdy
    Výživné 800 - banka - tiež do mzdy

    Ľuba je offline (nepripojený) Ľuba

    Ľuba
    No vyplatíš mu o tú zrážku menej.

    Príklad: HM: 6500,-

    Odvody: 871,- V MZDY
    Zražka: 100,- V MZDY
    Na ruku: 5529,- V MZDY

    Skratka aby Ti vydaj na mzdy predstavoval hrubú mzdu zamestnanca. Odvod za zamestnavatela davam na V POISTENIE. A ešte mu to nezabudni napísať aj na pásku, že mu zrážaš nejakú sumu.

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Ak zamestnacovi vyplatím výživné vo výške 800,-Sk z min. mzdy ostane mu 4829,-Sk.Môžem mu ešte strhnúť aj zaostalé výživné vo výške 288,- Sk?Potom by mu ostalo iba 4541,-Sk.
    Ako je to so Životným ninimom, nemala by som sa ho držať, keď teraz je 4730,-Sk.
    Prosím poradte

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    Trošku opravím, zamestnancovi zrazíš výživné /nie vyplatíš/, kľudne mu môžeš strhnúť aj zaostalé výživné - neberieš ohľad na ŽM.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Prečo sa neberie ohľad na ŽM ?

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    A prečo by sa mal brať. Je to súdom určené výživné + zaostalé výživné, tieto veci posudzuje súd, ktorý mal k dispozícii podklady o jeho príjme a z toho pri určovaní výživného vychádzal.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ďakujem za odpoveď

    Maxinka je offline (nepripojený) Maxinka

    Maxinka
    Ďakujem. Ale odo mňa žiadny súd nepýtal potvrdenie o jeho príjme a ani zamestnanec mi nič nevravel.

    Magma je offline (nepripojený) Magma

    Magma
    Zamestnávateľ je povinný zrážať výživné zamestnancovi iba vtedy, ak je výslovne na rozsudku o výživnom uvedené, že platiteľ mzdy je povinný vykonávať tieto zrážky... Inak je to povinnosť zamestnanca.

    lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

    lenka.ba
    Potvrdenie o príjme zamestnanca, ktorý má povinnosť platiť výživné, sa píše listom alebo je na to nejaké špeciálne tlačivo?
    ....človek ani nevie, aké veci sa musia hodiť na originál tlačivo....
    Naposledy upravil lenka.ba : 01.08.07 at 11:10

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Záleží na tom kto požaduje potvrdenie o príjme zamestnanca. Ak je to súd, tak na to zvyknú zaslať tlačivo, ale mala som už aj prípad, že som to písala na list.

    lenka.ba je offline (nepripojený) lenka.ba

    lenka.ba
    mysimis Pozri príspevok
    Záleží na tom kto požaduje potvrdenie o príjme zamestnanca. Ak je to súd, tak na to zvyknú zaslať tlačivo, ale mala som už aj prípad, že som to písala na list.
    asi to pošlem listom, lebo ten zamestnanec mi nedoniesol žiadne tlačivo. ďakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.