Zavrieť

Porady

Jednoosobová sro, konateľ, DoVČ

V jednoosobovej s.r.o. je spoločník konateľom i vlastným zamestnancom. Teraz chce vo vlastnej s.r.o. pracovať aj na Dohodu. Môže? Nedostane sa do rozporu s právnymi predpismi? Nie je dôchodca.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Môže, ale neviem aký to má význam. Bude sa to považovať pravdepodobne za súbežný pracovný pomer.

    Liptáčik je teraz online Liptáčik

    Liptáčik
    Teraz zisťujem, že som asi zle položila otázku. Konateľ sa chce vyhnúť odvodom a podľa mňa by aj z týchto musel odviesť kompletné odvody do ZP a SP.

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Toto už bolo tu riešené. Konateľ a ako neplatiť odvody. Daj si do vyhľadávača.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Môže pracovať na zmluvu o výkone funkcie konateľa a v tomto prípade bude odvádzať len do ZP a 19% daň.

    Liptáčik je teraz online Liptáčik

    Liptáčik
    Tento prípad je trošku zložitejší. Osoba, o ktorú sa jedná je spoločníkom v jednoosobovej s.r.o. "len na papieri" V skutočnosti sa jedná o praocvníka v TPP, ktorým aj je s rozšírenými právomocami a povinnosťami. Takže asi nemôže mať niektoré výhody zamestnanca (Dohoda bez odvodov) a niektoré výhody spoločníka (podiel na zisku). Má kopec roboty a snahu zarobiť. Takže včul buď múdry.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    Liptáčik Pozri príspevok
    Tento prípad je trošku zložitejší. Osoba, o ktorú sa jedná je spoločníkom v jednoosobovej s.r.o. "len na papieri" V skutočnosti sa jedná o praocvníka v TPP, ktorým aj je s rozšírenými právomocami a povinnosťami. Takže asi nemôže mať niektoré výhody zamestnanca (Dohoda bez odvodov) a niektoré výhody spoločníka (podiel na zisku). Má kopec roboty a snahu zarobiť. Takže včul buď múdry.
    ???

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Liptáčik Pozri príspevok
    Tento prípad je trošku zložitejší. Osoba, o ktorú sa jedná je spoločníkom v jednoosobovej s.r.o. "len na papieri" V skutočnosti sa jedná o praocvníka v TPP, ktorým aj je s rozšírenými právomocami a povinnosťami. Takže asi nemôže mať niektoré výhody zamestnanca (Dohoda bez odvodov) a niektoré výhody spoločníka (podiel na zisku). Má kopec roboty a snahu zarobiť. Takže včul buď múdry.
    Je viac presne takýchto firiem. Ak je v TPP, tak má všetky výhody zamestnanca, prečo by nemal? Ak chce zarobiť a robí preto všetko, tak musí mať zisk a ten si pekne zdaní a zvyšok je jeho.

    Liptáčik je teraz online Liptáčik

    Liptáčik
    To je síce pravda, problém je však vtom, že spoločník, konateľ a zamestnanec v jednej osobe potrebuje pravidelný mesačný príjem v určitej výške a podľa možností bez nadmerných odvodov. Takže to chcel dosiahnuť Dohodou. Zdá sa, že táto cesta nie je priechodná. Výkon funkcie konateľa v tomto prípade asi neprichádza do úvahy Výkon popri TPP.

    Jednoosobová sro, konateľ, DoVČ

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.