Zavrieť

Porady

Označenie slovenskej meny - SKK, alebo SK?

Môže mi niekto prosím napísať konkrétnu zákonnú normu, podľa ktorej sa označuje suma v slovenských korunách, ide mi o to čo je správne, či SK, alebo SKK. Alebo kedy sa ktoré označenie používa. Pri svojom hľadaní som sa dostal najbližšie k "označenie slovenskej meny podľa legislatívnej normy vlády", ale aká je to norma, to som nenašiel. Alebo som zle hľadal. Ďakujem. Príjemný deň prajem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mpca je offline (nepripojený) mpca

    bla bla.. koho to zaujíma? mpca
    Slovenská koruna (skratka je Sk, kód ISO 4217 je SKK) je menová jednotka Slovenska. Bola zavedená 8. februára roku 1993, keď nahradila korunu česko-slovenskú. Zanikne po vstupe Slovenska do eurozóny 1. januára 2009.

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    FAA Pozri príspevok
    Môže mi niekto prosím napísať konkrétnu zákonnú normu, podľa ktorej sa označuje suma v slovenských korunách, ide mi o to čo je správne, či SK, alebo SKK. Alebo kedy sa ktoré označenie používa. Pri svojom hľadaní som sa dostal najbližšie k "označenie slovenskej meny podľa legislatívnej normy vlády", ale aká je to norma, to som nenašiel. Alebo som zle hľadal. Ďakujem. Príjemný deň prajem.
    Napr. Fa bola vystavená na 100.- Sk - /slovenských korún/
    Porovnanie meny SKK/EUR.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    FAA Pozri príspevok
    Môže mi niekto prosím napísať konkrétnu zákonnú normu, podľa ktorej sa označuje suma v slovenských korunách, ide mi o to čo je správne, či SK, alebo SKK. Alebo kedy sa ktoré označenie používa. Pri svojom hľadaní som sa dostal najbližšie k "označenie slovenskej meny podľa legislatívnej normy vlády", ale aká je to norma, to som nenašiel. Alebo som zle hľadal. Ďakujem. Príjemný deň prajem.
    Obe skratky sú správne. Ide o to, či to používaš vo vzťahu k zahraničiu a v zmysle tej hore uvedenej normy ISO 4217, alebo v tuzemsku. Tá norma ISO 4217 uvádza, že medzinárodná skratka meny sa tvorí 3 miestnym kódom, z ktorého prvé dva sú kód krajiny a posledný je kód meny. Kódy krajiny sú uvedené v norme ISO 3166.

    Pre tuzemsko platí skratka slovenskej meny "Sk" a je to definované v Zákone o NBS § 15.:

    Peňažnou jednotkou v Slovenskej republike je slovenská koruna, skratka názvu je "Sk". Slovenská koruna sa delí na sto halierov.

    Vo vzťahu k zahraničiu by sa mala používať tá skratka SKK, pretože skratku Sk by v zahraničí nemuseli rozpoznať.

    Označenie slovenskej meny - SKK, alebo SK?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.