Zavrieť

Porady

Arónia - čierna jarabina

Prosím Vás, máte vyskúšané recepty na konzervovanie arónie? Hlavne ma zaujíma šťava a použitie arónie ako liečivo.Ďakujem:
Naposledy upravil Iši : 07.10.08 at 15:56 Dôvod: chyba
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    misomiso je offline (nepripojený) misomiso

    misomiso
    Da sa z toho robit normalne dzem. Treba ho potom ale nechat 3 - 4 roky odlezat, inak je velmi trpky.

    Ja som aroniu pridaval normalne do surovej stavy spolu s jablkami a mrkvou.

    viktorviktor je offline (nepripojený) viktorviktor

    viktorviktor
    mám v ruštine, keď bude záujem dám to sem bez prekladu


    "Ak s tým nebude veľa problémov, budem aj za ruštinu vďačná. Vopred ďakujeeem."

    predpokladám, že nie, tak tu sú
    Naposledy upravil viktorviktor : 07.10.08 at 23:10

    Iši je offline (nepripojený) Iši

    aj dôchodca Iši
    Ak s tým nebude veľa problémov, budem aj za ruštinu vďačná. Vopred ďakujeeem.

    Iši je offline (nepripojený) Iši

    aj dôchodca Iši
    Ja som ju kúpila od STARKLA asi pre 10 rokmi. Ale keď sa pozrieš na inzeráty v Záhradkárovi, tak určite nájdeš niekoľko ponúk. Je to kriak veľmi nenáročný, pomerne rýchlo vyrastie a skoro začne rodiť. Na jar zakvitne, potom sa tvoria plody ako na jarabine, ktoré potrebujú podľa možnosti prejsť mrazom, čo však neplatí v rokoch, keď je príroda dopredu o niekoľko týždňov a v jeseni sa listy vyfarbia načerveno. Škodcov som zatiaľ nezistila.

    St.Peter je offline (nepripojený) St.Peter

    St.Peter
    mne chutí aj surová, ale "zakonzervoval" som ju do fľaše rumu a fľaše griotky. V griotke bola lepšia. Pravidelné dávkovanie : zopár bobúľ denne a dolievať griotku ...

    Iši je offline (nepripojený) Iši

    aj dôchodca Iši
    Pokiaľ sa týka arónia+ alkohol, tak to robíme podobne, ako s čiernymi ribezľami:
    1 liter ovocia, 1 kg cukru, 1 liter liehu - podľa toho, čo máme, to môže byť vodka, alebo podobné. Spolu sa to dá do väčšej fľaše napr. od uhoriek, občas to premiešame, aby sa cukor rozpustil a necháme na okne mesiac. Potom precedíme a máme výborný likér.
    Naposledy upravil Iši : 11.07.09 at 20:20 Dôvod: Odstránenie preklepov.

    Arónia - čierna jarabina

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.