Zavrieť

Porady

Triedna kniha

Vedel by mi niekto poradiť, ako správne vpisovať učivo do triednej knihy na 1. stupni ZŠ? Ide o predmety SJL a M. Miesta je tam príliš málo. Ako to robíte Vy? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milada K je offline (nepripojený) Milada K

    Milada K
    No to vieme všetci už roky, vďaka. Taký je jasný pokyn. No skutočnosť je iná. Ja by som rada vedieť, ( pýtam sa za všetkých kolegov na 1. 4.)- ako podľa ČTP vpísať do 1 riadku 5 vyučovacích hodín matematiky v týždni, aby bolo jasné, čo sa kedy učilo a aj to nejako vyzeralo. Nehovoriac o SJL, kde treba zvlášť vypisovať aj zložky- gramatika, čítanie, čítanie- písanie, slohová výchova + učivo, poradie hodín v týždni podľa rozvrhu, atď .Na toto všetko je jeden riadok a okienko veľkosti cca dva a polnásobku riadku.( Konkrétne treba vpísať 9 vyučovacích hodín). Keď chcem zapísať všetko, musím miniaturizovať písmo , vyzerá to otrasne. Neexistuje nejaký iný exemplár triednej knihy? Na 2. stupni je to ok, tam čo hodina, to nový riadok, pekne zaradom.

    ajinka je offline (nepripojený) ajinka

    ajinka
    V našej škole sme sa dohodli, že vyučovacie hodiny všetkých predmetov budeme číslovať a zapisovať postupne podľa rozvrhu hodín na daný deň. Napr. SJL - 6 hodín zapíšeme postupne do predpísaných kolóniek a zvyšné 3 do kolónky, ktorú v danom ročníku nevyužijeme. Dotyčný predmet vyškrtneme a k nemu (do toho istého okienka) zapíšeme názov predmetu, ktorého hodiny ešte chýbajú.
    Túto dohodu sme si zakonponovali do interných predpisov školy.

    Milada K je offline (nepripojený) Milada K

    Milada K
    Ďakujem. Konečne odpoveď. Presne tak to robíme i my. Mne sa ale nezdá, že roky používame triednu knihu, ktorá je - poviem rovno - nanič. Neprehľadná, tlačíme všetko na kopu, jednoducho pre mňa to ako jeden zo školských dokumentov nemá nejakú výpovednú hodnotu o dianí v triede. Vadí mi to upravovanie koloniek, škrtanie, dopisovanie atď. Hlavne, že pre vyučovanie jednej hodiny náboženstva je tam kolóniek až - až... nechcem rýpať, ale asi by sa nad tým mal niekto minimálne zamyslieť.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    Milada K Pozri príspevok
    Ďakujem. Konečne odpoveď. Presne tak to robíme i my. Mne sa ale nezdá, že roky používame triednu knihu, ktorá je - poviem rovno - nanič. Neprehľadná, tlačíme všetko na kopu, jednoducho pre mňa to ako jeden zo školských dokumentov nemá nejakú výpovednú hodnotu o dianí v triede. Vadí mi to upravovanie koloniek, škrtanie, dopisovanie atď. Hlavne, že pre vyučovanie jednej hodiny náboženstva je tam kolóniek až - až... nechcem rýpať, ale asi by sa nad tým mal niekto minimálne zamyslieť.
    Nie je dôležité čo a ako a kde zapíšeš (papier znesie všetko). Pre učiteľa by malo byť prioritné čo a ako naučí žiakov. Výpovednou hodnotou sú skutočné výsledky žiakov, učiteľa (školy);
    jaros5 Pozri príspevok
    Nie je dôležité čo a ako a kde zapíšeš (papier znesie všetko). Pre učiteľa by malo byť prioritné čo a ako naučí žiakov. Výpovednou hodnotou sú skutočné výsledky žiakov, učiteľa (školy);
    To, že práca učiteľa sa má prejaviť na žiakoch, je neodškriepiteľná vec. Ale aj vedenie dokumentácie by mal mať učiteľ v poriadku. Tak, ako je pre žiaka jeho zošit aj zrkadlom jeho práce, tak pre mňa je dôležité mať čitateľne a vhodne vyplnenú aj triednu knihu. A to nehovorím o pripomienkach školskej inšpekcie.
    Teraz, keď už máme nové učebnice sa lepšie vyplňuje triedna kniha. Aspoň ja s tým nemám problém, veď nepreberám na každej hodine nové učivo. V priebehu jedného týždňa napr. vybrané slová po v, z. (v 4.roč. ako opakovanie vybr. slov) Tak to aj do toho jedného riadku napíšem.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    katica.vargova Pozri príspevok
    To, že práca učiteľa sa má prejaviť na žiakoch, je neodškriepiteľná vec. Ale aj vedenie dokumentácie by mal mať učiteľ v poriadku. Tak, ako je pre žiaka jeho zošit aj zrkadlom jeho práce, tak pre mňa je dôležité mať čitateľne a vhodne vyplnenú aj triednu knihu. A to nehovorím o pripomienkach školskej inšpekcie.
    Milá katica, vôbec sa s tebou nepriem, že aj dokumentácia má byť v poriadku a nielen pre inšpekciu; Myslím však, že zapísať učivo do triednej knihy by nemal byť pre učiteľa problém. V tvojom poslednom príspevku (č. 8) to sama potvrdzuješ.
    Naposledy upravil jaros5 : 16.10.08 at 09:39 Dôvod: malá nepodstatná oprava interpunkcie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.