Zavrieť

Porady

OA zaradený do majetku firmy,PHM .

Kúpil som ojazdené auto.Toto som zaradil do HM a budem ho odpisovať 4 roky.Som plátca štveťročný plátca DPH a čo som sa z porady dozvedel tak sa dá z PHM odpočítať DPH.Samozrejme pri jazdách firemných.
Budem viesť evidenciu jázd v prograne ALFA v členení firemná a súkromná presne podľa km.
Neviem však ako zaúčtujem bločky z PHM.Auto budem používať aj na súkromné účely a neviem ako to všetko rozpočítať - napr.DPH,čo ako účtovať benzín na súkromné účely atď.
Vôbec neuvažujem nad tým že by som auto nezaradil do firmy
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    e.va Pozri príspevok
    Vôbec neuvažujem nad tým že by som auto nezaradil do firmy
    Dovolím si najprv otázku : Prečo ?

    e.va je offline (nepripojený) e.va

    e.va
    Je to 3 roky staré auto a chcem si opravy,náklady na umyvárku,cestnú daň,poistenie PZP a havárijme,dialničnú známku,naftu bez DPH dať do nákladov sa samozrejme aj odpisovať.Auto je z bazaru stálo
    310 000Sk a chcem ho odpisovať.Viem výpočty nejakým koeficietom podľa skutočne najazdených km súkromne a firemne budem musieť prepočítavať v pomere a takisto aj ročné odpisy budem museť ponížiť,náklady na údržbu a pod.Mne sa tých terajších 5,50Sk náhrada akosi nepozdáva a myslím, že keď zahrniem auto do majetku teraz keď som ho kúpil urobím lepšie.

    e.va je offline (nepripojený) e.va

    e.va
    Asi to auto nezahrnem do majetku firmy a budem uplatňovať náhradu 5,5Sk/km.
    S pozdravom e.va.

    OA zaradený do majetku firmy,PHM .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.