Zavrieť

Porady

zálohová faktúra

Zdravím všetkých.

Vie mi prosím vás niekto potvrdiť alebo opraviť.

Dňa 01.10.2008 mi bola na BU uhradená suma za poskytnutie služieb dohodnutých v zmluve, ktoré však ešte neboli zrealizované - budú sa realizovať priebežne v období 6 mesiacov.

Takže vystavím zálohovú faktúru s dátumom dodania 01.10. a po zrealizovaní služby ostrú faktúru?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JanaKop Pozri príspevok
    Zdravím všetkých.

    Vie mi prosím vás niekto potvrdiť alebo opraviť.

    Dňa 01.10.2008 mi bola na BU uhradená suma za poskytnutie služieb dohodnutých v zmluve, ktoré však ešte neboli zrealizované - budú sa realizovať priebežne v období 6 mesiacov.

    Takže vystavím zálohovú faktúru s dátumom dodania 01.10. a po zrealizovaní služby ostrú faktúru?
    Ak si platiteľom dph:
    vystavíš faktúru k prijatej platbe 1.10. s rozpisom dph a potom po realiz. služby tzv. ostrú s opdpočtom prijatej platby.

    Nadena je offline (nepripojený) Nadena

    Nadena
    Vystavíš faktúru k prijatej zálohe z 1.10.2008 + DPH 19 %.
    V ostrej faktúre, ktorá bude mať dátum zrealizovania služby, odpočítaš túto zálohu /základ a DPH zvlášť/.

    JanaKop je offline (nepripojený) JanaKop

    JanaKop
    Ďakujem pekne. Pozerala som si zákony aj staršie témy na porade ale už som bola z toho taká zmagorená že som nevedela či mám teraz vystaviť zálohovú faktúru alebo normálnu faktúru.
    Ešte raz ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JanaKop Pozri príspevok
    Ďakujem pekne. Pozerala som si zákony aj staršie témy na porade ale už som bola z toho taká zmagorená že som nevedela či mám teraz vystaviť zálohovú faktúru alebo normálnu faktúru.
    Ešte raz ďakujem.
    Stačilo pozrieť Zákon o dph. Konkrétne § 19 (4) Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.

    bbbbb je offline (nepripojený) bbbbb

    bbbbb
    Dobrý deň! Prosím o radu. Vo februári sme prijali zálohu vo výške 5000,- EUR.
    Konateľ chce, aby som vo februári vystavila faktúru na materiál, ktorý sme dodali v čiastke 3000,- EUR. Zvyšný materiál dodáme v marci. Prosím o radu, ako vystaviť faktúru za február a marec. Sme mesačný platcovia DPH. Ďakujem
    Naposledy upravil bbbbb : 12.03.09 at 08:19

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.