Zavrieť

Porady

Problém s mechanikou

Vložím do mechaniky CD na prehratie a ani ho nenačíta, vložím DVD a všetko funguje normálne, ale nejde o nejaké napalované DVD. Neviete poradiť kde hľadať príčinu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Vyskúšaj iné CD v tvojej mechanike + vyskúšaj to ktoré "nehrá", v inej CD-mechanike. Tak zistíš kde je závada - vylučovacou metódou.

    Problém bude najskôr nie v mechanike, ale v CD - môže byť poškriabané, zamastené, príp. zle napálené.

    Ďalej tvoja mechanika nemusí podporovať dané CD - napr. ak je síce napálené správne, ale bolo pálené trebárs vysokou rýchlosťou. Hlavne ak je to už staršia mechanika tak to môže byť.

    No a niekedy stačí iba očistiť disk antistatickou utierkou.
    Ak je disk poškriabaný, na to sú nejaké softy ktoré dokážu pozbierať fragmenty dát a následne dať dokopy čo sa dá.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    damati Pozri príspevok
    Vložím do mechaniky CD na prehratie a ani ho nenačíta, vložím DVD a všetko funguje normálne, ale nejde o nejaké napalované DVD. Neviete poradiť kde hľadať príčinu?
    Pricin može byt dost. V kazdom pripade treba vyskusat aj ine CD, ci to robi tiež.
    Druhy krok - uz to tu bolo pisane x-krat - otvorit a vycistit (http://www.cdr.cz/a/124) a ak nepomože, tak novu mechaniku.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    damati Pozri príspevok
    Vložím do mechaniky CD na prehratie a ani ho nenačíta, vložím DVD a všetko funguje normálne, ale nejde o nejaké napalované DVD. Neviete poradiť kde hľadať príčinu?
    Mne to robilo naopak. Mechanika čítala v pohode CD, ale nerozpoznala DVD. Tak ju používam len ako záložnú CD mechaniku. Viac som písal tu:

    http://www.porada.sk/t89831-problem-...enymi-dvd.html

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    ďakujem za rady, ale toto všetko sme už skúšali, nefunguje žiadne CD, nova mechanika nie je problem, len neviem či ak kúpim mechaniku to nebude rovnako, t. j. DVD pôjde a CD nie.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    damati Pozri príspevok
    ďakujem za rady, ale toto všetko sme už skúšali, nefunguje žiadne CD, nova mechanika nie je problem, len neviem či ak kúpim mechaniku to nebude rovnako, t. j. DVD pôjde a CD nie.

    Kľudne by som vsadil cenu tej novej mechaniky, že to pôjde. Takáto chyba, že číta len jeden typ média, nie je chybou zbernice alebo základnej dosky, ale výlučne mechaniky. Z mechaniky ide von do zbernice len tok dát a je jedno či jeho zdrojom je CD alebo DVD.

    Kľudne to kúp. Ak ti to nepôjde, kľudne ti môžem sľúbiť, že tú mechaniku od teba odkúpim.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Chobot Pozri príspevok
    Kľudne by som vsadil cenu tej novej mechaniky, že to pôjde. Takáto chyba, že číta len jeden typ média, nie je chybou zbernice alebo základnej dosky, ale výlučne mechaniky. Z mechaniky ide von do zbernice len tok dát a je jedno či jeho zdrojom je CD alebo DVD.

    Kľudne to kúp. Ak ti to nepôjde, kľudne ti môžem sľúbiť, že tú mechaniku od teba odkúpim.
    Ďakujem za radu, veru kúpim novú mechaniku a potom sa ozvem, hádam to bude OK.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    V tej mechanike mozno odisiel laser pre citanie stopy na DVd mediach. Takze si sa rozhodol dobre.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Pozdava sa mi tento model http://www.alza.sk/samsung-sh-s223f-sata-d96907.htm
    Tu je recenzia: http://www.cdr.cz/a/24638
    Uvazujem o druhej mechanike. Moj NEC 4550, ktory stale bezchybne zapisuje, ma problemy s citanim medii vseobecne. Kupil som DVD film z tej lacnej edicie dvd filmov a mechanika to nevie prečitať a aj prehravac k TV mal vypadky.
    Samsung ma Mediat chipset, ktory sa považuje za jeden z najlepsich.

    damati je offline (nepripojený) damati

    som kto som damati
    Chobot Pozri príspevok
    Kľudne by som vsadil cenu tej novej mechaniky, že to pôjde. Takáto chyba, že číta len jeden typ média, nie je chybou zbernice alebo základnej dosky, ale výlučne mechaniky. Z mechaniky ide von do zbernice len tok dát a je jedno či jeho zdrojom je CD alebo DVD.

    Kľudne to kúp. Ak ti to nepôjde, kľudne ti môžem sľúbiť, že tú mechaniku od teba odkúpim.
    Už som kúpila novú mechaniku a všetko ide ako hodinky, takže problém bol naozaj len v mechanike a teraz už len dúfať, že chvíľu vydrží.

    Problém s mechanikou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.