Zavrieť

Porady

MRP PU mzdy, odvody ...

dobrý deň,

som začiatočníčka v účtovníctve, prosim vás napíšete mi čo všetko potrebujem vedieť ohľadom mzdoch, odvodoch ...
1.dá sa prehodiť z MRP mzdy do MRP PU aby som to nemusela nahadzovať ručne ?
2. a ak nemôžem nahadzovať ručne tak čo mám všetko nahadzovať do MRP a kam?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Bianka1 je offline (nepripojený) Bianka1

    Bianka1
    áno dajú sa mzdy z MRP programu vyexportovať do PÚ a nemusíš to účtovať ručne , len si tam treba nadefinovať vzorové účty na všetky mzdové zložky.
    Funguje to veľmi pekne a vtedy je to super robota.

    hupka je offline (nepripojený) hupka

    uctovnicka hupka
    Lenka, prosím Ťa, dá sa vytlačiť originálny výkaz - tlačivo Oznámenie zamestnávateľa - zmena platiteľa poistného priamo so softvéru, lebo zatiaľ sa mi podarilo vytlačiť iba bez hlavičky príslušnej zdravotnej poisťovne / rozlíšené iba kódom/ ? Sú prísne termíny, alebo môžem aj spolu za niekoľkých zamestnancov na jednom tlačivu - je dosť veľká fluktuácia.
    A ešte jedna prosba - pracovníčka na PN - nahlasuje sa PN-ka aj do zdravotnej poisťovne alebo iba do SP ? AK áno - ako?.Veľké Dík. Hupka

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Oznámenie org. pri zmene platiteľa poistného sa dá vytlačiť z programu len pre VšZP. Ostatné si robím ručne. PN sa nahlasuje aj do ZP - vypíšeš si tlačivo oznámenie org. pri zmene platiteľa poistného.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Môžeš viacerých zamestnancov na jednom tlačive. Ak je začiatok aj koniec zmeny v rámci jedného mesiaca, tak zápis jedného zamestnanca v tomto prípade budeš mať na 2 riadkoch. Oznámenie o .................. zašleš do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po mesiaci, v ktorom došlo k zmene platiteľa poistného.
    Tu http://www.vszp.sk/showdoc.do?docid=135 pozri c)

    hupka je offline (nepripojený) hupka

    uctovnicka hupka
    mysimis Pozri príspevok
    Oznámenie org. pri zmene platiteľa poistného sa dá vytlačiť z programu len pre VšZP. Ostatné si robím ručne. PN sa nahlasuje aj do ZP - vypíšeš si tlačivo oznámenie org. pri zmene platiteľa poistného.
    Ďakujem za rady.
    1. Ešte mám otázku, či pri tej PN-ke zadávam tiež kódy Z a K ?
    2. A či poisťovne vôbec neprijímajú tie výkazy z MRP, hoci je tam ich kód poisťovne?

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    hupka Pozri príspevok
    Ďakujem za rady.
    1. Ešte mám otázku, či pri tej PN-ke zadávam tiež kódy Z a K ?
    2. A či poisťovne vôbec neprijímajú tie výkazy z MRP, hoci je tam ich kód poisťovne?
    1. Áno, na dvoch riadkoch.
    2. Ja posielam vytlačené z MRP, teda iba s kódom poisťovne, a okrem Európskej ZP, (v zastúpení SZP), mi to ešte nikto nevrátil.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    hupka Pozri príspevok
    Lenka, prosím Ťa, dá sa vytlačiť originálny výkaz - tlačivo Oznámenie zamestnávateľa - zmena platiteľa poistného priamo so softvéru, lebo zatiaľ sa mi podarilo vytlačiť iba bez hlavičky príslušnej zdravotnej poisťovne / rozlíšené iba kódom/ ? Sú prísne termíny, alebo môžem aj spolu za niekoľkých zamestnancov na jednom tlačivu - je dosť veľká fluktuácia.
    A ešte jedna prosba - pracovníčka na PN - nahlasuje sa PN-ka aj do zdravotnej poisťovne alebo iba do SP ? AK áno - ako?.Veľké Dík. Hupka
    už Ti všetko zodpovedali Poraďáčky predomnou a ja s nimi len súhlasím.

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    Ako sa dá z MRP miezd vytlačiť tlačivo Sociálnej poisťovne "Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na nemocenskú dávku" ? Ďakujem.

    Valika je offline (nepripojený) Valika

    ekonomka Valika
    Pekný den prajem ako prosím vytlačím resp. vypočítam potvrdenie zamestnávateľa o zam.na účely uplatnenia nároku na ND pri PNS do SP? dakujem za pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.