Zavrieť

Porady

Znalec

Čaute vospolok, chcela by som vás poprosiť - nepozná niekto dobrého znalca na odhad nehnuteľnosti z NMnV alebo Piešťan a okolia? A môžte povedať aká je približná cena za odhad rodinného domu? Budem rada ak poradíte, ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Ďakujem, ale to mi veľmi nepomohlo. Skôr hľadám niekoho, kto má konkrétne skúsenosti s nejakým znalcom z tohto okolia. Dostali sme zoznam znalcov v banke a preto by sme potrebovali radu, alebo skôr skúsenosti - ak niekto nejaké má. Ďakujem.

    endrju je offline (nepripojený) endrju

    endrju
    4326 Pozri príspevok
    Čaute vospolok, chcela by som vás poprosiť - nepozná niekto dobrého znalca na odhad nehnuteľnosti z NMnV alebo Piešťan a okolia? A môžte povedať aká je približná cena za odhad rodinného domu? Budem rada ak poradíte, ďakujem.
    4326 Pozri príspevok
    Ďakujem, ale to mi veľmi nepomohlo. Skôr hľadám niekoho, kto má konkrétne skúsenosti s nejakým znalcom z tohto okolia. Dostali sme zoznam znalcov v banke a preto by sme potrebovali radu, alebo skôr skúsenosti - ak niekto nejaké má. Ďakujem.
    O tom istom znalcovi môžeš získať dve protichodné referencie. Ten, kto po ocenení nehnuteľnosti vybavil to čo potreboval, dá s dosť vysokou pravdepodobnosťou kladné vyjadrenie. Ten kto nevybavil, naopak.
    Ak vám banka dala zoznam znalcov, od ktorých akceptuje posudky, hodil by som si korunou a vybral niektorého z toho zoznamu.
    Cena posudku sa nedá "streliť len tak" bez znalosti konkrétnych okolností. Stačí nejaký drobný rozdiel a ceny za posudky dvoch z pohľadu laika "identických" nehnuteľností sa budú odlišovať veľmi výrazne.
    Existuje aj sadzobník, ktorý by mali znalci používať pri stanovení ceny za vypracovanie posudku. Ak som správne informovaný, sú v ňom rôzne "gumové" koeficienty, v dôsledku uplatnenia ktorých sa môže cena za posudok rovnakej nehnuteľnosti pohybovať v dosť širokom rozpätí.

    A len tak na okraj: podľa mojich informácií znalci zvyknú dosť často cestovať k posudzovanému objektu aj z väčšej vzdialenosti a pritom to nemusí až tak výrazne ovplyniť cenu za vypracovanie posudku.

    chandler je offline (nepripojený) chandler

    chandler
    okolo 5tis za rodinny dom.
    a dost dobre som nepochopil v com bude ten dobry znalec lepsi ako ten horsi?

    4326 je offline (nepripojený) 4326

    4326
    Nehľadám lepšieho alebo horšieho znalca. Skôr som chcela vedieť nejaké skúsenosti, lebo v banke nás upozornili, že pri niektorých to trvá dlhšie ako u iných.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.