Zavrieť

Porady

Tlačivá výkazov v 2009

Ahojte,
vopred sa ospravedlňujem, ak náhodou už takáto téma niekde bola rozoberaná, ale nikde som ju nenašiel. Neviete, v akých jednotkách budú výkazy jednoduchého a podvojného účtovníctva od roku 2009? Doteraz je JÚ v celých korunách a PÚ v tisícoch Sk. Budú po 1.1.2009 výkazy v celých EUR alebo v prípade PÚ v tisícoch EUR?
Vopred vďaka.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Výkazy pre PÚ budú v celých EUR (aspoň takú som dostala informáciu na školení, školiteľ: metodik MF pre túto oblasť). JÚ neviem, ale je možné, že tiež na celé EUR.

    meto je offline (nepripojený) meto

    meto
    Ďakujem, Rozalka,
    v podstate som čakal takú odpoveď, lebo hlavne u malých klientov s nízkym objemom majetku a nízkymi tržbami by boli samé nulové hodnoty, keby to bolo v tisícoch EUR, čo by asi veľkú vypovedaciu schopnosť nemalo

    armaturka je offline (nepripojený) armaturka

    armaturka
    Ak sa to rozoberá aj v inej téme, prosím ospravedlňte ma, nepodarilo sa mi nájsť odpoveď na moju otázku. Vo výkazoch platných pre rok 2009 - Priebežný výkaz ziskov a strát sa má uviesť údaj za "Vykazované obdobie" a "Kumulatívne".
    Kumulatívne mi je jasné, ale čo uviesť do vykazovaného obdobia - údaje za príslušný mesiac alebo štvrťrok? a čo do stlpca za Bezprostredne predchádzajúce obdobie?
    Potrebujem na prolongáciu úveru, no nie som si istá, čo tam dať.
    Premýšľam nad tým, načo komu je údaj za "vykazované obdobie" napr. apríl 2009 a aj apríl 2008?
    Účtovným obdobím je predsa kalendárny rok, v rámci roka sa účtuje kde-čo /alebo aj nie/ a potom sa doúčtuváva na konci roka, preto si myslím, že vypovedacia schopnosť za konrétny mesiac je o ničom.

    Poraďte mi, prosím vás, čo mám dať do riadku "vykazované obdobie"?
    Veľmi pekne ďakujem.

    Tlačivá výkazov v 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.