Zavrieť

Porady

Uskladnenie poru

Prosim o radu, ako uskladnit na zimu por, nejako vela sa mi podarilo dopestovat.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Aaale, kocky, nikto nepestujete por? Vsak som ho uz vybrala a neviem, co s tym.
    Elena Navrátilová
    Však býva aj zimná sorta. Tú môžeš nechať na záhradke aj v zime. Ale neviem či vydrží pór aj inak ako zmrazený. Nakrájaj na kolieska a zamraz.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    tetrisss Pozri príspevok
    Aaale, kocky, nikto nepestujete por? Vsak som ho uz vybrala a neviem, co s tym.
    Noo... keď už si ho vybrala, tak len papať a papať...... Zbožňujem ho vo všetkých podobách, ale najmä čerstvý nakrájaný na tenké pásiky ako lahôdku či na chlebíky, šaláty, mäská...... Neviem koľko je to podľa Teba "veľa" a ani aké máš možnosti. V chladnej miestnosti, aspoň spodnú časť ak bude mať zahrnutú v piesku, určite nebude dlho protestovať. Niekoľko dní vydrží čerstvý aj v potravinovej fólii v chladničke...... A ak ho máš naozaj veľa... zadaj súradnice......

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    No, vela, zo 20 ks a musela som ho vybrat, pretoze muz je uz nazhaveny orat zahradu a por bol v strede. Skusim do pivnice a do piesku spodok, dakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tetrisss Pozri príspevok
    No, vela, zo 20 ks a musela som ho vybrat, pretoze muz je uz nazhaveny orat zahradu a por bol v strede. Skusim do pivnice a do piesku spodok, dakujem.
    No, ak je nažhavený, tak tu niet o čom diskutovať, pór mu musí jednoznačne ustúpiť.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Tweety Pozri príspevok
    No, ak je nažhavený, tak tu niet o čom diskutovať, pór mu musí jednoznačne ustúpiť.
    Ustúpila aj gazdiná...... v prvom kroku... teraz mu ho treba len správne (a často...) servírovať. Aby si zapamätal, že pór nie je jednoročka...... a super úroda sa prejavuje práve až v druhom roku...

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    zahrabať pór do piesku v pivnici = vyhodiť do kompostera. nikdy
    neviem akú máte odrodu póru, ale najlepšie je ho aj s koreňovým balom prihrnúť postojačky zemou niekde na okraji záhrady musí mať vzduch a svetlo, inak sa zaparí a bez svetla ožltne občas poliať vodou, ale len korene, pór je cibuľová zelenina a teraz začína znova vegetovať t.j. zapúšťať nové korene tak ako cibuľka štupľovka. pór aj letný vydrží mráz 5 - 6 stupňov zimný pór vydrží aj viac ale ten už tu nie je potrebné pestovať. Ke´d takto uskladnený prežije výrobcom osív tých pár kúskov do Vianoc určite. Som zvedavý aký bude výsledok.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    tak teraz kde, do pivnice, ci na okraj spolocnosti?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tetrisss Pozri príspevok
    tak teraz kde, do pivnice, ci na okraj spolocnosti?
    Do pivnice radšej. A z jedného môžeš rovno urobiť polievku, u nás ju máme radi.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Síce téma sa volá uskladnenie ..., ale môže to byť aj uskladnenie v žalúdku, nie?
    1/2 lístkového cesta vyvaľkaj, daj na plech, na chvíľu odlož do chladničky. Pokrájaj 1 pór, 1 paradajku, 1 strúčik cesnaku, 1 tuniaka z konzervy riadne odkvapkaného a zmiešaj s 2 vajciami, 120 ml sladkej smotany a 150g postrúhaného syra, napr. čedar. Trochu okoreň a ak je to potrebné dosoľ. Peč cca 25-30 min. pri 180 st.
    Dobrú chuť.

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    Spravidla radím v tom o čom si myslím že tomu rozumiem a mám dostatok praktických skúseností. Robili sme rôzne pokusy ako predľžiť životnosť póru toto sa nám jediné osvedčilo a to nehovorím o pár kúskoch ale o zbere úrody z hektára, takže niekoľko tisíc kusov sme zazimovali. lenže to nebolo tak teplo ako je teraz

    ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

    šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac ZEvina
    Ja por aj suším nakrájané na 3 cm kolieska. Vysušené uskladním vo väčšom zaváraninovom poháry zakryté hustou gázou. V zime je to výborné do zeleninových polievok a mäsa na zelenine. (suším ho aj do vegety).

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    ZEvina Pozri príspevok
    Ja por aj suším nakrájané na 3 cm kolieska. Vysušené uskladním vo väčšom zaváraninovom poháry zakryté hustou gázou. V zime je to výborné do zeleninových polievok a mäsa na zelenine. (suším ho aj do vegety).
    To je celkom zaujimave, rozhodla som sa, ze vyuzijem vase znalosti, cast poru ususim, cast dam na kraj zahrady a cast do pivnice, ak budete o to stat, na jar sa podelim s praktickymi skusenostami .Vsetkym vam dakujem, pa.

    daria29 je offline (nepripojený) daria29

    daria29
    japouzivam por miesto cibuli,voni,nenaduva,teraz som robila kysnute cesto :royvalkaj,posyp na jemno nakrajanym porom,na to najemno narezanu jemnu salamu,nastruhat syr,zrolovat.podavaj teple a skecupom,vyborné,rychle.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.