Zavrieť

Porady

PN-ka

Ak zamestnanec bol na pn-ke od 21.8.2008 do 30.9.2008, tak za september bude mať nulovú výplatu? Pretože od 11 dňa mu pn-ku platila sociálna poisťovňa. Nulové odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne za september? Musíme aj napriek nulovým odvodom do zdrav.poisťovne poslať mesačný výkaz preddavkov?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    morgosova Pozri príspevok
    Ak zamestnanec bol na pn-ke od 21.8.2008 do 30.9.2008, tak za september bude mať nulovú výplatu? Pretože od 11 dňa mu pn-ku platila sociálna poisťovňa. Nulové odvody do zdravotnej a sociálnej poisťovne za september? Musíme aj napriek nulovým odvodom do zdrav.poisťovne poslať mesačný výkaz preddavkov?

    Na všetky otázky odpoveď : áno. Výplata nula , výkazy do poisťovní poslať s nulami.

    Do ZP je potrebné poslať aj oznámenie zamestnávateľa o začiatku a konci PN.

    Inuska17 je offline (nepripojený) Inuska17

    Inuska17
    ďakujem. Do ZP som poslala začiatok aj ukončenie pn-ky na tlačive zmena platiteľa atď. to si asi myslela?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    morgosova Pozri príspevok
    ďakujem. Do ZP som poslala začiatok aj ukončenie pn-ky na tlačive zmena platiteľa atď. to si asi myslela?
    Aj to je potrebné zaslať, ale Paula určite písala o mesačnom výkaze do poisťovní.

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    Ahojte, prosím poraďte mi. Robím prvýkrát PN. Zamestnankyňa mi doniesla 2časti PN - jenu pre náhradu príjmu a druhú pre SP. Včera uplynul zamestnankyni 10. deň. Zároveň mi doniesla potvrdenie o pokračovaní do ďalšieho mesiaca. A mňa by zaujímalo, čo treba na zaslať na sociálnu poisťovňu. Ja uvažujem takto: začlem tam jednu časť PN určenú pre SP, potvrdenie o pokračovaní PN a potvrdenie zamestnávateľa o VZ. Mne zostane časť PN pri náhradu príjmu.

    Uvažujem správne?

    A ešte ma zaujíma čo treba do zdravotnej poisťovne?

    Ďakujem

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Lucinka23 Pozri príspevok
    Ahojte, prosím poraďte mi. Robím prvýkrát PN. Zamestnankyňa mi doniesla 2časti PN - jenu pre náhradu príjmu a druhú pre SP. Včera uplynul zamestnankyni 10. deň. Zároveň mi doniesla potvrdenie o pokračovaní do ďalšieho mesiaca. A mňa by zaujímalo, čo treba na zaslať na sociálnu poisťovňu. Ja uvažujem takto: začlem tam jednu časť PN určenú pre SP áno, potvrdenie o pokračovaní PN áno a potvrdenie zamestnávateľa o VZ áno. Mne zostane časť PN pri náhradu príjmu áno.

    Uvažujem správne áno?

    A ešte ma zaujíma čo treba do zdravotnej poisťovne?

    Ďakujem
    Do ZP pošleš oznámenie zamestnávateľa o začiatku a konci PN.
    Naposledy upravil mzdarka renca : 28.02.09 at 11:55 Dôvod: preklep

    Lucinka23 je offline (nepripojený) Lucinka23

    Lucinka23
    a to oznámenie stačí poslať až keď bude koniec? alebo som mala poslať na začiatku a potom aj na konci?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Lucinka23 Pozri príspevok
    a to oznámenie stačí poslať až keď bude koniec? alebo som mala poslať na začiatku a potom aj na konci?
    Začiatok posielaš do konca nasl. mesiaca. Ak dovtedy skončí Pn-ka, môžeš poslať začiatok aj koniec na jednom tlačive.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.