Zavrieť

Porady

Odvody.

Ahojte,
mohli by ste, prosím, poradiť:
priateľka je SZČO. Potrebovala by si overiť, či správne platí odvody do sociálnej poisťovne a do zdravotnej poisťovne. Má jednu zamestnankyňu, ktorá má plat v hodnote minimálnej mzdy. Doteraz aj priateľka za seba ako SZČO platila odvody z minimálnej mzdy.
Vzhľadom k tomu, že sa s týmto problémom v praxi nestretávam, tak by som jej nerada poradila zle, tak vás prosím o radu: odvody v akej výške je povinná platiť?

Ďakujem za pomioc
Monika
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Ak sa pýtaš na odvody za zamestnanca, tak odvody sa mesačne platia z vymeriavacieho základu zamestnanca, minimálne však z minimálnej mzdy, čo je dnes Sk 8.100,--
    Dokopy za zamnca bez zdravotného postihnutia + zamteľa na Soc.p. = Sk 2.805,--
    a na Zdravotn. poist = Sk 1.134,--

    Celkom Sk 3.939,-- / mesiac
    Naposledy upravil ZDENIELA : 13.10.08 at 12:00

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Ako SZČO si platí odvody z minima, tak do ZP - 1134,- Sk a do SP - 2686,- Sk.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    Monica838 Pozri príspevok
    Ahojte,
    mohli by ste, prosím, poradiť:
    priateľka je SZČO. Potrebovala by si overiť, či správne platí odvody do sociálnej poisťovne a do zdravotnej poisťovne. Má jednu zamestnankyňu, ktorá má plat v hodnote minimálnej mzdy. Doteraz aj priateľka za seba ako SZČO platila odvody z minimálnej mzdy.
    Vzhľadom k tomu, že sa s týmto problémom v praxi nestretávam, tak by som jej nerada poradila zle, tak vás prosím o radu: odvody v akej výške je povinná platiť?

    Ďakujem za pomioc
    Monika
    Ahoj Monica- zrejme kamarátka vie prečo si platí odvody z minima. Do ZP - podľa RZZP a do SP - mám stiahnutú z porady super tabuľku na výpočet odvodov-ak sa mi podarí prilepím ju,ak nie napíšem kde ju nájdeš.
    Neviem to prilepiť . Tak musíš pozrieť téma: Výpočet odvodov- pomôcka v Exceli-hneď druhý príspevok od Andyka-tam je priložený ten súbor. Ak to nájdeˇš daj vedieť. nájdeš tu všelijaké super pomôcky. Mne to veľmi pomáha.
    Ďakujem poraďáci.
    Lucia
    Naposledy upravil L-M : 14.10.08 at 06:59

    osh je offline (nepripojený) osh

    osh
    Pri skončení živnosti dňa 7.11. sa odvádza do sociálnej poisťovne odvod za november prepočítaný na počet kalendárnych dní?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.