Zavrieť

Porady

Účtovanie jazykového kurzu v PU

Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť a zatiaľ som tu nenašla odpoveď na moju otázku.
Dvom zamestnancom sme objednali kurz anglického jazyka, lebo ho potrebujú pre lepšiu komunikaciu s inymi zahraničnými zakaznikmi.
Chcela by som sa spýtať ako správne zaúčtovať takýto kurz v PU, či to môžem dať priamo do nákladov, alebo to zaplatiť cez soc. fond.
Všetkým za radu ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    EMILY04 Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, potrebovala by som poradiť a zatiaľ som tu nenašla odpoveď na moju otázku.
    Dvom zamestnancom sme objednali kurz anglického jazyka, lebo ho potrebujú pre lepšiu komunikaciu s inymi zahraničnými zakaznikmi.
    Chcela by som sa spýtať ako správne zaúčtovať takýto kurz v PU, či to môžem dať priamo do nákladov, alebo to zaplatiť cez soc. fond.
    Všetkým za radu ďakujem.
    Daňový náklad. Účtujte to priamo na príslušný účet nákladov.

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    Pre spresnenie - ide o poskytnutú službu.

    Je dobré mať samostatný analytický účet, dobre sa potom vyberá, koľko ste minuli na školenie zamestnancov. (Napr. pri nejakej reklamnej kampani.... )

    zuzana.š. je offline (nepripojený) zuzana.š.

    zuzana.š.
    [
    Ja to účtujem na účet 527 - zákonné sociálne náklady - vzdelávanie zamestnancov

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    zuzana sustekova Pozri príspevok
    [
    Ja to účtujem na účet 527 - zákonné sociálne náklady - vzdelávanie zamestnancov
    Na tento účet sa neúčtujú služby typu školenia, ale iné náklady (stravné, odstupné, odchodné a pod). Tento kurz predsa nevyplýva zo zákona.
    Naposledy upravil Braňo : 16.10.08 at 12:27

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Braňo Pozri príspevok
    Na tento účet sa neúčtujú služby typu školenia, ale skôr odvody do sociálnej poisťovne. Tento kurz predsa nevyplýva zo zákona.
    ... na účte 527 sa určite neúčtujú odvody do sociálnej poisťovne...
    ale účtujú sa tu o.i. i
    náklady na vzdelávanie a rekvalifikáciu zamestnancov napr. podľa § 153-155 zákonníka práce; podľa môjho názoru jazykový kurz môže spadať pod vzdelávanie zamestnancov...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ikan Pozri príspevok
    Takže aký nákladový účet sa má použiť na školenie zamestnancov ?
    Školenie je služba- takže účet 518AE.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.