Zavrieť

Porady

Náklad za poskytnutú zdravotnú starostlivosť

Dobrý deň,

zo VZP sme dostali výzvu na úhradu vynaložených nákladov za poskytnutú zdravotnú starostlivosť , ktorá bola poskytnutá nášmu zamestnancovi z dôvodu pracovného úrazu (spôsobený naším zavinením)...
Poprosím Vás o radu ako zaúčtovať predpis uvedenej platby , ja rozmýšlam
524/336 - nedaňový náklad , alebo 548/336 - nedaňový náklad..

Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zuzu 76 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    zo VZP sme dostali výzvu na úhradu vynaložených nákladov za poskytnutú zdravotnú starostlivosť , ktorá bola poskytnutá nášmu zamestnancovi z dôvodu pracovného úrazu (spôsobený naším zavinením)...
    Poprosím Vás o radu ako zaúčtovať predpis uvedenej platby , ja rozmýšlam
    524/336 - nedaňový náklad , alebo 548/336 - nedaňový náklad..

    Ďakujem za radu
    A čo tak 528 /336 ako nedaňový. 524 - sú povinné odvody a 548 - sú ostatné prev. náklady. Záväzok voči poisťovni nesplňa ani jedno.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Zastavil by som sa pri otázke daňovej uznateľnosti výdavku na ošetrenie zamestnanca po pracovnom úraze. Predstavme si, že pracovný úraz sa stal pri použití služobného vozidla. Stala sa nehoda a pracovný úraz - nie zavinením zamestnanca. Opravu auta dáme do daňových alebo nedaňových výdavkov? "Opravu" telesnej schránky zamestnanca do daňových alebo nedaňových?
    Je zamestnávateľ povinný preplatiť takúto faktúru zo zdravotnej poisťovne? Zdravotná poisťovňa podľa všetkého vystavila faktúru (refakturáciu nákladov za ošetrenie) v súlade so zákonom. Teda zamestnávateľ je povinný ju uhradiť. Nie je to však pokuta, ale náklad vyvolaný výkonom pracovnej činnosti...
    Podľa môjho názoru je to daňový výdavok...

    zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

    zuzu 76
    Pre nedaňový náklad som sa rozhodla z dôvodu - citujem z výzvy na úharadu: "Nakoľko ku vzniku úrazu alebo inému poškodeniu zdravia nášho poistenca došlo Vaším zavineným protiprávnym konaním...."...

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    zuzu 76 Pozri príspevok
    Pre nedaňový náklad som sa rozhodla z dôvodu - citujem z výzvy na úharadu: "Nakoľko ku vzniku úrazu alebo inému poškodeniu zdravia nášho poistenca došlo Vaším zavineným protiprávnym konaním...."...
    ... nepoznám podrobnosti prípadu, ale v prípade vedomého protiprávneho konania zamestnávateľa (t.j. zodpovedného pracovníka) sa mi viac ako nedaňový náklad núka účet pohľadávkový (t.j. zosobnenie spôsobenej škody).

    zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

    zuzu 76
    Podľa ust § 6 odst. 1 písm d/ zákona č. 124/2006 Z.z. sme ako zamestnávateľ nezaistili bezpečnosť a ochranu zdravia pri práci , nezabezpečili sme pracovisko tak, aby predchádzalo úrazu zamestnanca...Takže si to od zamestnanca nebudeme ani nárokovať

    Náklad za poskytnutú zdravotnú starostlivosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.