Zavrieť

Porady

Zamestnanec aj brigádnik súčasne?

Ahojte,
chcem sa spýtať, či je možné, aby zamestnávateľ s tým istým zamestnancom uzavrel pracovnú zmluvu a aj dohodu o brigádnickej práci súčasne?
Poznám totiž zamestnávateľov, ktorí odmietajú zamestnancom platiť nadčasy a preto, keď je treba, ponúkne svojim zamestnancom aj brigádnické hodiny.
Ak áno, ako sa potom takéto mzdy spracovávajú? Každá samostatne, alebo obe dohromady (vzhľadom na odvody do sociálnej a zdravotných poisťovní)?
Ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Áno, je možné mať súčasne uzatvore ný PP aj dohodu. (nie však s rovnakou náplňou práce).
    Odvody potom odvádzaš z PP a aj z dohody.

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Ja to spracovávam v jednej výplate, ak mám zamestnanca na pracovný pomer a vyskytne sa aj nejaká dohoda. Neviem ale aký máš soft. Ja robím v Money S3 a tam je kolonka na dohody

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Spracovanie mzdy je jedna vec, otázkou však je, či na rovnakú prácu u jedného zamestnávateľa je možné uzatvoriť pracovnú zmluvu aj dohodu. Preplácať nadčasy formou dohody nie je najvhodnejšie riešenie.

    Jana Motyčková je offline (nepripojený) Jana Motyčková

    Jana Motyčková
    Odvody do SP sa musia platiť osobitne z dohody a osobitne z pracovného pomeru - 2 riadky vo výkaze. Daň sa počíta z úhrnu zdaniteľných príjmov z oboch pracovných vzťahov dohromady.

    Bodnarovaa je offline (nepripojený) Bodnarovaa

    Bodnarovaa
    Jana Motyčková Pozri príspevok
    Odvody do SP sa musia platiť osobitne z dohody a osobitne z pracovného pomeru - 2 riadky vo výkaze. Daň sa počíta z úhrnu zdaniteľných príjmov z oboch pracovných vzťahov dohromady.
    Prosim a ake odvody z dohody do SP platit a ZP ?A dan musim spocitat, nemozem pri dohode dan zrazkou? Dakujem a pekny den

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bodnarovaa Pozri príspevok
    Prosim a ake odvody z dohody do SP platit a ZP ?A dan musim spocitat, nemozem pri dohode dan zrazkou? Dakujem a pekny den
    Z dohody platí zamestnávateľel len do SP, G a ÚP. Mzdu zdaňuješ spolu s odmenou, tak ako už písala Janka.

    Bodnarovaa je offline (nepripojený) Bodnarovaa

    Bodnarovaa
    Ale program mi toho pracovnika nespocitava. Z prac.pomeru je preddavkova a z dohody do 5 tis.mi pocita a zaraduje do zrazkovej. Dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Bodnarovaa Pozri príspevok
    porusujem zakon, ked z dohody ma preddavkovu dan a je na nom ci si to prizna?Dakujem
    Porušuješ, daň si povinná zraziť a odviesť DÚ.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Mne program nedovolí riešiť to v jednej mzde, ale musím v evidencii zamestnancov každý pracovný vzťah riešiť samostatne a v odvodových povinnostiach mám potom jasno.

    Stina je offline (nepripojený) Stina

    Stina
    Ja tiež musím mať pracovníka nahraného dva krát - pre každý pracovný vzťah zvlášť. Je to tak prehľadnejšie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.