Zavrieť

Porady

účtovanie pri chove živých zvierat

Ahojte poraďáci,
potrebujem poradiť. Dostala som ponuku od podnikateľa, zaoberajúceho sa chovom zvierať, aby som mu viedla jednoduché účtovníctvo. Počula som však, že pri chove zvierať treba účtovať aj nejaké prírastky hmotnosti zvierať. Sú naozaj nejaké špecifiká pri takomto type podnikania? Ak áno aké? Prípadne existuje v tejto oblasti nejaká odborná literatúra.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Jara je offline (nepripojený) Jara

    Jara
    Neviem či aj pri jednoduchom ale pri podvojnom určite je potrebné naštudovať si nedokončenú výrobu, celú oblasť zvierat a to prírastky, úbytky, vedieť robiť kalkulácie a aktiváciu ap. Myslím, že to už musí byť aj skúsený ekonóm na takúto prácu. Osobne by som odporúčala ísť sa pozrieť niekde do nejakého bývalého družstva čo malo živočíšnu výrobu. Teraz možno nejaké s.r.o. a nechala si od niekoho vysvetliť všetko od narodenia zvieraťa až po jeho predaj alebo úhyn... Dosť náročná problematika podľa mňa, ale všetko treba skúsiť, tak držím prsty

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    http://www.porada.sk/t38186-postupy-...-1-2008-a.html


    § 10
    Dlhodobý nehmotný majetok a dlhodobý hmotný majetok -
    odst. 12 písm d/
    písm.e/
    odst.15
    odst.16

    § 11
    Zásoby

    odst.3 písm d/
    odst.5

    § 20
    Odpisovanie dlhodobého majetku


    odst.5

    Teda doporučujem pozrieť celé znenie Postupov JU .

    účtovanie pri chove živých zvierat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.