Zavrieť

Porady

registračná pokladňa

Dobrý deň. Nerada obťažujem, ale už skoro dve hodiny sa "mocem" po porade, a nikde som nenašla (alebo nepochopila?) jasnú a stručnú odpoveď na moju otázku:

Sro, ktorá poskytuje služby (nie sú uvedené v povinnosti používať reg.pokladnicu), vykonáva ako vedľajšiu činnosť aj predaj tovaru. Chápem, že na predaj tovaru konečnému spotrebiteľovi je povinnosť používať reg. pokladnicu. Dá sa však táto povinnosť obísť spôsobom, že spotrebiteľovi vystavím na tovar faktúru, ku ktorej pripojím PPD s neskorším dátumom?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    nie, čo sa týka poskytovania služieb, povinnosť stále nemáme. len s tým tovarom sme si nie istý. zatiaľ to riešime vystavením faktúry+PPD s neskorším dátumom.

    tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

    No, niekedy ani ja neviem... ...viac tetrisss
    Ja osobne si myslim, ze vsade tam, kde je predaj tovaru maloobchodny je potrebna registracna pokladna a to plati aj pre sluzby, podotykam, jedna sa o predaje a platby pre konecneho spotrebitela.
    Samozrejme, co sa tyka sluzieb, su to len tie, ktore su vo vyhlaske vymenovane.
    Naposledy upravil tetrisss : 15.10.08 at 18:24

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    Čiže stále sa v tejto oblasti názory rozchádzajú. Kde by som mohla dostať nejaké jasné stanovisko-na daňovom úrade?

    vilob je offline (nepripojený) vilob

    vilob
    si predstavte, koľko času už prešlo od môjho príspevku, a ja som doposiaľ nikde nedostala žiadne jasné stanovisko. Z jednej strany počujem: Jednoznačne treba registračku. A z druhej strany zase: Pokiaľ vystavíte fa a PPD k nej s neskorším dátumom, je to ok..:-(

    registračná pokladňa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.