Zavrieť

Porady

Vznietenie PUR-peny

Včera večer, pri montáži zárubne, sa mi stalo, že asi po 15 sekundach od začatia napeňovania sa mi PUR pena vznietila. Rýchlo som to zahasil, zárubňa spadla a trochu sa poškodila. Samozrejme, že teraz mám v dome bordel a smrad. Stalo sa to už niekomu z Vás? Zárubňu aj stenu som predtym navlhčil, nebolo tam nič horúce, ani som pri tom nefajčil. Oheň začal na mieste,kde som začal peniť a asi za 2-3 sekundy som ho mal už pri pištoli. (cca 2 metre). Hĺadal som aj na internete ,ale našiel som len informácie o protipožiarnych vlastnostiach PUR peny, o jej odolnosti voči ohňu a tak. Zárubňu som síce potom založil nanovo, ale penu som použil ež len na bodové uchytenie. (aj to som tam ešte asi pol hodinu čakal s hasiacim pristrojom). Dnes to chcem dopeniť a mám vážne obavy že čo sa ešte môže stať. Ak mi vie niekto poradiť, kde sa stala chyba, budem mu vďačný.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Čo to bolo za značku peny.Ja som tých pien už minul možno cez 1000 ale ničom podobnom som ešte nepočul.

    brunop je offline (nepripojený) brunop

    brunop
    Možno to bolo tym, že som sa ulakomil na lacnu penu z Baumaxu. Mali na nu akciu . Velka tuba (asi 800ml) za nejakych 150 Sk. Som teda "usetril".

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    tom_NR Pozri príspevok
    Jediné, čo ma napadá, je statická elektrina.
    Tiež mi napadla tá statická elektrina - niekde preskočila iskra. Montážna pena kým nevytvrdne, tak obsahuje vznietivé a vysoko horľavé rozpúšťadlá. Nemyslím si, že by sa vznietila sama od seba - potrebovala k tomu nejaký iniciátor.

    Pozri napr. Produktovú kartu PUR peny:

    http://www.kvadrochem.sk/doc/bl/Kvch_Bl_pena.pdf

    v bode 7 je, že treba urobiť opatrenie proti elektrostatickému výboju.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    brunop Pozri príspevok
    Možno to bolo tym, že som sa ulakomil na lacnu penu z Baumaxu. Mali na nu akciu . Velka tuba (asi 800ml) za nejakych 150 Sk. Som teda "usetril".
    Nie, tomu neverím. To isté by sa ti stalo aj s drahou penou. Toto si nevyčítaj. Ani drahšie peny nie sú nehorľavé. Tiež tam je nebezpečenstvo vzplanutia. Ja tiež kupujem len lacné peny z Baumaxu alebo z iných drogérií.

    duves je offline (nepripojený) duves

    Niekto duves
    Lacna pena, nelacna, ten zaklad je rovnaky. To co urcite zacalo ako prve horiet mohol byt ten plyn, co sposobuje rast peny a sluzi aj ako hnaci plyn. Samotny material zacat horiet az potom. Ta statticka elektrina mohla byt impulz.
    Uz som nejake peny robil, ale nemam take skusenosti.

    brunop je offline (nepripojený) brunop

    brunop
    Uz to neriesim, zarubna je zalozena, trosku sice ohorena, ale aspon budem mat co rozpravat neskor detom, vnucatam.... Myslim si ale, ze nejaka vystraha by na tej pene mohla byť. Napr. pri praci nefajcit , nemanipilovat s otv. ohnom a pod. Jedine co tam bolo je ze nestriekat do otvoreneho ohna (naco aj, ze !?!)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.