Zavrieť

Porady

mzda v Eurách

Prosím vás, poraďte mi niekto: konateľ s.r.o. chce, aby mu mzda bola vyplácaná v eurách na jeho devízový účet v tatrabanke. Môžem mu takto vyplácať mzdu, alebo je niekde v zákone stanovené, že mzda musí byť vyplatená v Sk?
On má totiž zmluvu, kde sa hovorí o mzde v Eurách. (je Rakúšan).
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nevidím problém. A zluva je zmluva, teda dohoda oboch strán.
    Naposledy upravil Paula : 16.10.08 at 10:18 Dôvod: preklep

    monikammm je offline (nepripojený) monikammm

    monikammm
    ďakujem, a ešte ma napadlo, že v tej zmluve je napísané, že firma bude platiť mzdu konateľovi aj pri dlhodobých PN. čo to vlastne znamená? že by som PN vyhodila? a tvárili by sme sa, že normálne pracoval?
    Alebo PN spracujem obvykle, dostane dávky a ten rozdiel do normálnej mzdy by som mu dala ako "odmenu"??? A bol by to vôbec daňovo uznaný náklad? Myslím,že hej, keď by to bola odmena, nie?

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    monikammm Pozri príspevok
    Prosím vás, poraďte mi niekto: konateľ s.r.o. chce, aby mu mzda bola vyplácaná v eurách na jeho devízový účet v tatrabanke. Môžem mu takto vyplácať mzdu, alebo je niekde v zákone stanovené, že mzda musí byť vyplatená v Sk?
    On má totiž zmluvu, kde sa hovorí o mzde v Eurách. (je Rakúšan).
    O mzde v cudzej mene nám hovorí §128 Zákonníka práce a je možné len u zamestnancov s miestom výkonu práce v cudzine.
    Aj keď za chvíľu...

    monikammm je offline (nepripojený) monikammm

    monikammm
    máš pravdu, už to vidím, ďakujem.
    Tak bude musieť ešte dva mesiace vydržať aj s korunami.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    monikammm Pozri príspevok
    no a čo s tou mzdou počas PN?
    Počas DPN zamestnancovi nepatrí mzda.

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    monikammm Pozri príspevok
    no a čo s tou mzdou počas PN?
    Aby vzniklo plnenie musí najprv zamestnanec požiadať o náhradu príjmu alebo ďalej o nemocenskú dávku za splnenia určitých podmienok. Pozrite si podmienky nároku na nemocenské dávky a upozornite ich na to.
    Informujte sa u vedenia spoločnosti hlavne o tom, či to považujú za ospravedlnenú neprítomnosť na pracovisku bez ohľadu na preukázanie nároku na náhradu príjmu bez vplyvu na jeho mzdu a či náhodou nemajú na mysli odmenu konateľa a riešia to zlým zmluvným vzťahom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.