Zavrieť

Porady

Stravné

Dobrý den chcem sa spýtať org. sme prednášku, mam doklad na občerstvenie na aký nákladový účet to mam dať 513 ? ale 518 ?
Je to diskutabilné preto by som Vás chcela poprosiť o názor čo by som tam mohla dať, ja účtovník viac menej začiatočník.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mertinkova Pozri príspevok
    Dobrý den chcem sa spýtať org. sme prednášku, mam doklad na občerstvenie na aký nákladový účet to mam dať 513 ? ale 518 ?
    Je to diskutabilné preto by som Vás chcela poprosiť o názor čo by som tam mohla dať, ja účtovník viac menej začiatočník.
    A pre koho ste ju organizovali?

    zlatica76 je offline (nepripojený) zlatica76

    zlatica76
    mertinkova - skús písať celé slová, ťažko sa to číta

    Dám ti jednu kontroverznú radu:
    Ak organizuješ školenia, v rámci ktorých nakupuješ aj občerstvenie, účtovala by som to na 501, resp. 518. Zdôvodnenie pre daňovú kontrolu: Keby si nenakúpila toto občerstvenie na školenie, nemala by si účasť, a teda nemala by si zdaniteľné príjmy. Sú to jednoducho náklady, ktoré potrebuješ na to, aby si mala zdaniteľné príjmy.

    Ale opatrnícky postup velí - účtovať všetko jedlo na 513 (samozrejme okrem reštaurácií), lebo všeobecne sa verí tomu, že akékoľvek jedlo je len repre.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    este dalsia vec to školenie bolo viac menej zdarma.
    Peniaze prisli z unie a ludia neplatili nič. Takže preto mam problem či dat stravne na 513 alebo 501.

    mertinkova je offline (nepripojený) mertinkova

    mertinkova
    Dám ti jednu kontroverznú radu:
    Ak organizuješ školenia, v rámci ktorých nakupuješ aj občerstvenie, účtovala by som to na 501, resp. 518. Zdôvodnenie pre daňovú kontrolu: Keby si nenakúpila toto občerstvenie na školenie, nemala by si účasť, a teda nemala by si zdaniteľné príjmy. Sú to jednoducho náklady, ktoré potrebuješ na to, aby si mala zdaniteľné príjmy.

    Ale opatrnícky postup velí - účtovať všetko jedlo na 513 (samozrejme okrem reštaurácií), lebo všeobecne sa verí tomu, že akékoľvek jedlo je len repre.
    __________________________________________________ ______
    este dalsia vec to školenie bolo viac menej zdarma.
    Peniaze prisli z unie a ludia neplatili nič. Takže preto mam problem či dat stravne na 513 alebo 501.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.