Zavrieť

Porady

výživné na dieťa

Ahojte, mám pred rozvodom a manžel sa rozhodol, že nebude súhlasiť so sumou, ktorú som napísala do návrhu , pravdaže pred tým súhlasil, ale mi to nepodpísal, čiže sme sa dohodli na sume 5000,- na jedno dieťa.Aké výživné cca mu môže vymerať súd, keď je samostatne zárobkovo čin.osoba a jeho mes.príjem v hrubom je cca 40 000,- a koľko je minimum na dieťa?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    záleží na súde a všetkých zistených skutočnostiach, nikto ti vopred nepovie, v akej výške bude výživné.

    rubby je offline (nepripojený) rubby

    rubby
    ahoj, ked je SZCO, musi preukazat danove priznanie za uplynuly rok, preukazat nevyhnutne vydaje - byvanie a nevyhnutne vydaje spojene s pracou. Len mam skusenosti, ze podnikatelia sa snazia o co najmensie dan.priaznanie kvoli odvodom..nemyslim,si,ze by si sa mala obavat..a kludne ziadaj tych 5000Sk,na sude vedia, ze otcovia sa snazia vyhybat povinnostiam .. pise sa mi ..ale ja tiez ziadam o zvysenie vyzivneho a mam stacene srdiecko pe stres...byvaly sa chce preukazat minimalnou mzdou..a zaraba okolo 30 000 Sk v cistom..ziadam 7000Sk na dve deti..tak drzim palce

    erika5 je offline (nepripojený) erika5

    erika5
    Ďakujem moc za podporu!Ten hrubý príjem som odhadla z ročn.daňového priznania za min. rok.Neplatí nič, keďže sú všetky dlžoby a ostatné veci na mňa.Takže si držím palce a držím ich aj tebe.

    willma je offline (nepripojený) willma

    willma
    k veci vám obom môžem ešte dodať jednu osobnú skúsenosť, brat preukázal že poberá minimálnu mzdu, ale nakoľko robí ako barman čašník tak sudkyňa automaticky počítala s tringeltami (ktoré síce môže mať, ale aj nemusí) a vyrúbila mu výživné vo výške cez 6000 na dve deti. Naozaj neskúmala, že v tom čase okrem minimálnej mzdy nepoberal skutočne ani korunu navyše a tzv. tringelty boli totál mizerné, takže chce nechce, som ho musela finančne podržať a nedalo sa inak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.