Zavrieť

Porady

pracovný úraz?!?

Zdravím všetkých, ktorí by mi mohli poradiť.Ide o pracovný úraz v nasledovnom prípade?- pri vynášaní po schodoch som zachytával padajúci umývačku (vyše 100 kg) z rú druhého kolegu, vtedy som pocítil bolesť v oblasti krížov. Bol som operovaný na platničky (t.č. už 2. operácia)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

    pánkoj
    Konkretizujem:V novembri bude už rok, čo som na PN. Absolvoval som 1 operáciu platničiek, stav nie je dobrý, o 2 týždne ma čaká ďalšia.Príhoda sa stala u môjho predch. zamestnávateľa, kde som pracoval ako skladník, príležitostne som vypomáhal na montážach zariadení (veľkokuch. zariadenia). "Prac. úraz" (zamestnávateľ neuznal) sa stal pri výkone prac. povinností.

    alencek je offline (nepripojený) alencek

    alencek
    willma Pozri príspevok
    bol spísaný záznam o úraze?
    Žiaľ, nebol. Riaditeľ nechcel ani počuť, že by mohlo ísť o pracovný úraz. Chcel sa inak dohodnúť, ale nakoniec z toho nič nebolo. Vraj je to opotrebenie chrbtice.

    erzet je offline (nepripojený) erzet

    Dôchodca erzet
    Skús ešte cez Inšpektorát práce.
    Je to zaznamenané, kdesi vo firme, že sa Ti to stalo v práci (v lekárničke, v knihe neregistrovaných-evidovaných úrazov)?
    Máš svedkov, že sa ti to stalo vo firme? Dôveryhodných, takých čo sú ochotný svedčiť?

    pánkoj je offline (nepripojený) pánkoj

    pánkoj
    erzet Pozri príspevok
    Skús ešte cez Inšpektorát práce.
    Je to zaznamenané, kdesi vo firme, že sa Ti to stalo v práci (v lekárničke, v knihe neregistrovaných-evidovaných úrazov)?
    Máš svedkov, že sa ti to stalo vo firme? Dôveryhodných, takých čo sú ochotný svedčiť?
    Ďakujem za vyjadrenie, chcem pracovať na tom aj v tomto smere. Svedkovia existujú, spísané to však nie je nikde. Viem, že som vtedy spravil chybu.prajem všetko naj...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.