Zavrieť

Porady

OČR alebo dovolenka

Môj 7. ročný syn má byť hospitalizovaný. 1. Mám právo tam byť s ním hospitalizovaná, alebo je tam veková hranica dieťaťa? 2. Ak tam budem s ním v nemocnici je možné ísť na OČR alebo si musím brať dovolenku u zamestnávateľa.
Vďaka za rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    pogy Pozri príspevok
    Môj 7. ročný syn má byť hospitalizovaný. 1. Mám právo tam byť s ním hospitalizovaná, alebo je tam veková hranica dieťaťa?
    To záleží najmä od nemocnice a od tvojej poisťovne, či by ti pobyt v nemocnici uhradila. Vo všeobecnosti sa umožňuje pobyt matky s dieťaťom len do veku dieťaťa 3 rokov. Potom už nezvyknú byť hospitalizované aj matky (zatiaľ som nevidel takú nemocnicu, ktorá by to umožňovala - možno nejaké súkromné...).

    pogy Pozri príspevok
    2. Ak tam budem s ním v nemocnici je možné ísť na OČR alebo si musím brať dovolenku u zamestnávateľa.
    Vďaka za rady.
    Na dobu hodpitalizácie nie je možné čerpať OČR, vtedy sa o dieťa stará nemocnica, nie ty. Jedine kebyže po prepustení ešte bude potrebné, aby sa doma liečil, tak na to si môžeš zobrať OČR.

    Ak by ti predsa len umožnili byť s ním v nemocnici, tak si budeš musieť zobrať na to dovolenku.

    pogy je offline (nepripojený) pogy

    pogy
    Dobrý deň,
    Treba si tvrdo ísť za všetkým čo sa týka zdravia a vašich detí. Ja som musela tiež bojovať za to, aby som bola hospitalizovaná spolu so synom v nemocnici a aby som bola na OČR. Koľko rodičov o tom ani nevie, že majú na toto všetko právo.
    Na izbe matiek visela aj Charta práv hospitalizovaných detí.

    http://www.dietaaja.sk/charta-prav-h...anych-deti.php

    Ale o nej sa asi nemaju dozvedieť rodičia.
    Na izbe detí boli rôzne deti, ale všetky bez rozdielu na vek, t.j aj 16 ročný by boli radi, keby tam boli s nimi aj ich rodičia.

    Prajem všetkým dobré zdravie a pokojné Vianoce.




    http://www.dietaaja.sk/charta-prav-h...anych-deti.php

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.