Zavrieť

Porady

Voda a Odpad

Dobry den,
Prerabam sklad na dom, potrebujem vybudovat vodu a odpadove rury do domu. Viete mi povedať ako hlboko musia byt rury polozene pod urovnou povrchu aby som v zime nemal problemy s mrznutim?
Este jedna otazka:
Na to aby som v rekonštrukcii mohol pokračovať aj zime vo vnútri budovy, potrebujem vybetonovať podlahu. Aby som mohol vybudovat priečky a otvor v žel-bet strope pre podkrovie atd.
No Kanalizačnu a vodovodnu pripojku este nemam vybudovanu a zrejme sa bude realizovať az nabuduci rok....
Myslite že je to v poriadku ak vyvediem vodu a odpad prv z domu do exterieru, a podlahu vybetonujem...aby som mohol v rekonstrukcii pokracovat?

Vdaka za každy vecny názor.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

    Kvaka
    Wlady Pozri príspevok
    Snazil som sa najst co napodobnejsiu temu aby som sa mohol spytat. Mam urobeny rozvod vody a opadu a potrebujem zahadzat vsetko vysekane. Nikde su diery dost velke. S cim sa to da urobit najlespie? Murovacou maltou alebo jadrovou omietkou?
    Dakujem.
    Nezabudni urobiť na vodu tlakovú skúšku, ešte predtým, ako potrubie zakryješ.

    kabul je offline (nepripojený) kabul

    kabul
    Viete povedat kde by mohol nastat problem? A ako hlboko treba kopať pre osadenie potrubia?
    Dakujem

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    kabul Pozri príspevok
    fakt nikto nevie do ako hlboko nad urovnou terenu treba položiť vodu a odpad ?
    Nemrznúca hĺbka je 60-90 cm pod úrovňou terénu .... záleží od podkladu a lokality (na Orave by som dal 90 cm, na Žitnom ostrove 70 cm).

    Wlady je offline (nepripojený) Wlady

    Wlady
    Snazil som sa najst co napodobnejsiu temu aby som sa mohol spytat. Mam urobeny rozvod vody a opadu a potrebujem zahadzat vsetko vysekane. Nikde su diery dost velke. S cim sa to da urobit najlespie? Murovacou maltou alebo jadrovou omietkou?
    Dakujem.

    radek666 je offline (nepripojený) radek666

    radek666
    220870 Pozri príspevok
    Jednoznačne.Jadrovou omietkou.
    aký je rozdiel vmedzi nimi vo funkčnosti zahádzania vysekaných drážok???

    220870 je offline (nepripojený) 220870

    Remeselník,stavbár. 220870
    Jadrová omietka obsahuje viac vápna(lepivá zložka) ak by ste to chceli zahádzať murovacou maltou tak vám bude padať na zem,dá sa to urobiť aj s ňou ale je to komplikovanejšie,zbytočne sa narobíte.Inak.Ak máte zbytočnú murovaciu maltu tak do nej stačí pridať trochu vápna a bude ok.

    lapejko je offline (nepripojený) lapejko

    živnostník remeselník lapejko
    Wlady Pozri príspevok
    Snazil som sa najst co napodobnejsiu temu aby som sa mohol spytat. Mam urobeny rozvod vody a opadu a potrebujem zahadzat vsetko vysekane. Nikde su diery dost velke. S cim sa to da urobit najlespie? Murovacou maltou alebo jadrovou omietkou?
    Dakujem.
    Všetky nezaizolované miesta na potrubiach vody a odpadu každopádne openiť purpenou kvôli tepelnej izolácii a hlavne dilatácii!

    Wlady je offline (nepripojený) Wlady

    Wlady
    Prave vodar dokoncil vodu. Chcem sa spytat, ci je v poriadku, ze velka cast rozvodov je tahana po zemi mimo stien. Viem si predstavit hladat poruchu v stene, ale pod podhlavkou a betonom... Mozem byt kludny?
    Naposledy upravil Wlady : 01.12.10 at 14:25

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Wlady Pozri príspevok
    Prave vodar dokoncil vodu. Chcem sa spytat, ci je v poriadku, ze velka cast rozvodov je tahana po zemi mimo stien. Viem si predstavit hladat poruchu v stene, ale pod podhlavkou a betonom... Mozem byt kludny?
    Podla mna ano. Ak to je urobene zodpovedne a odskusane pred ulozenim izolacie a poterov...

    Wlady je offline (nepripojený) Wlady

    Wlady
    TomasHC Pozri príspevok
    Podla mna ano. Ak to je urobene zodpovedne a odskusane pred ulozenim izolacie a poterov...
    Je to od piatku natlakovane a stale drzi....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.