Zavrieť

Porady

Kurzové rozdiely preddavková fa

Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako je to s kurzovými rozdielmi. Ide o to, že došlú preddavkovú fa zaúčtujeme s kurzom, aký je v deň prijatia. Potom nasleduje úhrada, a to je zas iný kurz. Účtuje sa aj na predd.fa kurzový rozdiel?? A potom ked príde ostrá fa, sa účtuje zas kurzový rozdiel z vyúčtovania?? či ako?? poraďte
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    grupe je offline (nepripojený) grupe

    grupe
    to je jasné, ale v evidencii došlých predd.fa mám neuhradený práve ten kurzový rozdiel, a nechcem to mať .........čo s tým

    vrba je offline (nepripojený) vrba

    vrba
    ja nemám evidenciu došlých preddavkových faktúr, po prvý krát sa mi objavý momentom zaplatenia - účtujem bud NBS alebo Komerč.Bankou a potom na došlej faktúre zúčtujem vo výške skutočne uhradeného preddavku a vyčíslim zároveň kurzový rozdiel , neviem či som ti zodpovedala čo si chcela ....

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Kurzové rozdiely z preddavkových faktúr neúčtuješ, len z riadnych faktúr,pri zúčtovaní úhrady. Ak Ti zostane na preddavkovej faktúre neuhradena suma, tak ju daj splatiť, len do uhrad a nie do denníka, alebo pred tým ako ideš uhradzať predfaktúru, oprav ju dátumom úhrady v ten den, ak ti to program dovoli, mne ano. Neviem ci som spravne napisala, keby nieco poradim rada.

    Kurzové rozdiely preddavková fa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.