Zavrieť

Porady

doktorand a zamestnanie

V júni 2008 som ukončila magisterské štúdim, riadne som sa zamestnala a chcem sa prihlásiť na denné doktorandské štúdium.Je možné mať trvalý pracovný pomer a zároveň byť denným doktorandom a poberať štipendium.
V práci si to viem zariadiť. Viem, že od 1.1.2008 sa zmenili podmienky a doktorand sa už nepovažuje za zamestnanca, ale za študenta VŠ.
Vie mi niekto poradiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    Toto by zaujímalo aj mňa. Chceli by sme zamestnať doktoranda, ale neviem, aké odvody by za neho bolo treba platiť. Alebo či ho zamestnať len na dohodu o pracovnej činnosti, lebo aj tak bude pracovať len na dobu určitú a na skrátený úväzok.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Ak môže byť zamestnaný na prac. zmluvu študent VS, tak môže byť aj doktorand. Zamestnávateľ odvádza normálne poistné do poisťovní. Takéhoto študenta-doktoranda vediete ako klasického zamestnanca.

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    My skôr rozmýšľame o tej dohode. Odvody si aj tak platí sám. Len sa nevieme rozhodnúť, či uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti, či dohodu o vykonaní práce. Dopredu totiž nedokážeme určiť, či počet hodín nepresiahne 350. Ide totiž o prácu podľa objednávok externej firmy.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Modroocko Pozri príspevok
    My skôr rozmýšľame o tej dohode. Odvody si aj tak platí sám. Len sa nevieme rozhodnúť, či uzatvoriť dohodu o pracovnej činnosti, či dohodu o vykonaní práce. Dopredu totiž nedokážeme určiť, či počet hodín nepresiahne 350. Ide totiž o prácu podľa objednávok externej firmy.
    tak najskôr jednu dohodu a potom druhú a je po probléme.

    Modroocko je offline (nepripojený) Modroocko

    Nerobím druhým to, čo nechcem, aby robili mne. ...viac Modroocko
    To je síce pravda, ale budem s tým mať viac práce. Dvakrát prihlásiť a dvakrát odhlásiť (ak by k tomu prišlo). A robiť dve zmluvy. Tomu by som sa najradšej vyhla. Rozmýšľam, že urobím rovno dohodu o pracovnej činnosti na rok, veď tie odvody sú rovnaké.

    doktorand a zamestnanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.