Zavrieť

Porady

Petúnie-čo s nimi na zimu?

Petunky mi kvitli cele leto, teda aj este kvitnu, neviem čo mam s nimi na zimu urobit? Treba ich ostrihat a dat na tmave miesto, alebo normalne ich premiestnit do vnútra, budu na jar znova kvitnúť?Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    myrtus je offline (nepripojený) myrtus

    myrtus
    Petúnie neprezimujú tak ako muškáty. V dobrých podmienkach síce prežijú, ale na budúci rok budú veľmi-veľmi biedne. Vysádzajú sa na jednu sezónu.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Ja som ich skúšala jednu zimu prezimovať. Mala som ich v chlade a svetle. Polievala som máličko. Ale na jar z nich nebolo nič

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Aj ja som raz skusala prezimovat surfinie, ale vobec sa mi to nepodarilo. Naozaj je to jednorocna parada.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    Mne sa stalo, že mi v kvetináči, kde boli zasadené petúnie, na ďalší rok opäť začali rásť z vysemenených semiačok.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Petúnie sú rastliny, ktoré sa množia semenami. Ak chceš mať na jar nové rastlinky, musíš pozbierať semená a zasiať ich ešte v januári - februári do debničky a takto si ich dopestuješ sama. Inak sú to letničky. To isté platí pre surfínie.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Semienka som zobrala, po Vianociach zasiala, ale vysledok bol nulovy. Spolahla som sa na zahradnikov a kupila na jar hotove rastlinky. Ved aj deti zahradnikov potrebuju jest.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Prv som si petúnie tiež predpestovávala.Darili sa , ale bolo to prácne.
    Ale "príroda" mi ponúkla jednoduché riešenie,ktoré od vtedy praktizujem.

    Oleandre mám v širších kvetináčoch.Nad nimi som mala na parapete petúnie,tie sa vysiali samé.Keď boli už pekné veľké, iba som ich presadila .
    Teraz prírode trochu pomáham.Po okvitnutí vždy hodím zopár semienok do takýchto kvetináčov a na jar bezprácne presadím.

    Petúnie-čo s nimi na zimu?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.