Zavrieť

Porady

Pedikúra v teréne potrebná prevádzka

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom voľnej živnosti manikúra, pedikúra. zaujímalo by ma, či je možné podnikať s touto živnosťou v teréne čiže priamo poskytovať služby klientovi u nehao doma. Taktiež by ma zaujímalo, či majú vplyv na formu tejto živnosti nejaké hygienické nariadenia (či sú presne stanovené)
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Pedikúra nie je voľná živnosť.
    Zo zoznamu viazaných živností , príloha č.2 Živnostenského zákona:
    51. Pedikúraosvedčenie§ 8 ods. 1 zákona č. 386/1997 Z. z.

    Pozri aj tu http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...type=2&aid=310

    Miska00 je offline (nepripojený) Miska00

    Miska00
    Ahoj Johanka máš pravdu pomýlila som sa neuvedomila som si to, ale zaujíma ma ta pevádzka a či to je niekde aj opatrené pretože na živnostenskom mi nechceli odpovedať
    snáď milá osôbka Ingrid Ondruskova
    Miska00 Pozri príspevok
    Ahoj Johanka máš pravdu pomýlila som sa neuvedomila som si to, ale zaujíma ma ta pevádzka a či to je niekde aj opatrené pretože na živnostenskom mi nechceli odpovedať
    ...silná káva...

    Johanka je offline (nepripojený) Johanka

    Johanka
    Skôr si myslím, že odpovedať nevedeli. Ako FO musíš mať nejaké miesto podnikania; ak živnostník nemá nejakú prevádzku, zvyčajne je to trvalý pobyt. Tvoja otázka je podľa mňa určená skôr hygienikom.

    Zariadenia starostlivosti o ľudské telo

    Zariadenia starostlivosti o ľudské telo sú najmä kaderníctvo, holičstvo, kozmetika, manikúra, pedikúra, solárium, masážny salón, sauna, tetovací salón, zariadenie na poskytovanie regeneračných a rekondičných služieb.
    Zariadenia starostlivosti o ľudské telo možno prevádzkovať, len ak spĺňajú požiadavky na stavebno-technické riešenie, priestorové usporiadanie, vybavenie a vnútorné členenie.
    Prevádzkovateľ zariadenia starostlivosti o ľudské telo je povinný
    • používať také pracovné postupy, prístroje, pracovné nástroje, pomôcky a prípravky, aby pri poskytovaní služby nedošlo k ohrozeniu zdravia alebo k poškodeniu zdravia,
    • mať k dispozícii lekárničku prvej pomoci,
    • poučiť osobu, ktorej poskytujú služby, o rizikách spojených s poskytovanou službou,
    • vypracovať prevádzkový poriadok a predložiť ho regionálnemu úradu verejného zdravotníctva na schválenie, ako aj návrh na jeho zmenu.
    zdroj: www.portal.gov.sk

    Pedikúra v teréne potrebná prevádzka

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.