Zavrieť

Porady

Daňový bonus

Ahojte!
Poprosím Vás, môj manžel poberal dańový bonus na deti, chcem si to dať prehodiť na seba. Kde mám ísť a aké tlačivá k tomu potrebujem? A ešte jedna otázka: Mne vychádza platiť mesačne menšia daň, ten daňový bonus mi budú doplácať do tej sumy / 2 deti - 1164,-Sk/? Alebo ako to je! Som z toho mimo! Ďakujem Vám za odpoveď!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

    Mama troch dospelých detí DanielaSL
    Zvalik Pozri príspevok
    Ahojte!
    Poprosím Vás, môj manžel poberal dańový bonus na deti, chcem si to dať prehodiť na seba. Kde mám ísť a aké tlačivá k tomu potrebujem? A ešte jedna otázka: Mne vychádza platiť mesačne menšia daň, ten daňový bonus mi budú doplácať do tej sumy / 2 deti - 1164,-Sk/? Alebo ako to je! Som z toho mimo! Ďakujem Vám za odpoveď!
    Stačí ísť za mzdárkou a v tlačive "Vyhlásenie .... " vyplniť zmenu. Doplniť v ňom údaje o deťoch, doložiť prípadné doklady o škole. Výška daňového bonusu bude pri výplate znížená o tvoju daň.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    .... a ak výška tvojej dane je menšia ako výška daňového bonusu, áno, budú ti ho mesačne k výplate doplácať

    Zvalik je offline (nepripojený) Zvalik

    večná optimistka, ale už na hrane ... ...viac Zvalik
    Ďakujem! Myslela som, že sa nejaké tlačivo o zmene vyplňuje aj na DÚ. Teda stačí Vyhlásenie... a od manžela z roboty ukončenie poberania.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Zvalik Pozri príspevok
    Ďakujem! Myslela som, že sa nejaké tlačivo o zmene vyplňuje aj na DÚ. Teda stačí Vyhlásenie... a od manžela z roboty ukončenie poberania.
    Je to vec zamestnanca a zamestnávateľ, DU si už rieši zamestnávateľ

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    DanielaSĽ Pozri príspevok
    Výška daňového bonusu bude pri výplate znížená o tvoju daň.

    Tomuto nerozumiem.....Zamestnanec má nárok na plnú sumu DB, nekrátenú o daň . Zamestnancovi sa tieto dve sumy vo výplate nespočítavajú .Priznaný a vyplatený DB len znižuje povinnosť odvodu dane zamestnávateľom.

    ZDENIELA je offline (nepripojený) ZDENIELA

    som kto som ZDENIELA
    Paula Pozri príspevok
    Tomuto nerozumiem.....Zamestnanec má nárok na plnú sumu DB, nekrátenú o daň . Zamestnancovi sa tieto dve sumy vo výplate nespočítavajú .Priznaný a vyplatený DB len znižuje povinnosť odvodu dane zamestnávateľom.
    No neviem, ale možno závisí od používaného softu.
    Ten náš tiež napríklad na výplatnej páske tiež vyráta daň, ďalej daňový bonus a v ďalšom riadku daň odrátaná po bonuse ... a nech počítam akokoľvek vždy sa dopracujem k rovnakej sume. Či strhnem daň a vyplatím bonus, alebo od dane odrátam bonus a vyplatím zvyšok. to sú len moje úvahy ...
    Len dúfam, že sa nám takto nepodarí totálne zmiasť zadávateľa otázky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.