Zavrieť

Porady

ELDZ

Dobrý deň kolegovia poprosím o radu. Zamestnankyňa končí PP dňa 31.10.2008. Chcem vedieť ohľadom ELDZ či sa to vypisuje pri ukončení zamestnania a dáva sa to na pobočku SP, alebo to ostáva u nás... A ostatným zamestnancom to vypisujem na konci roka a evidujem v jednotlivých ich zložkách? Môžete mi skúsenejší poradiť? Ďakujem
Usporiadat
VERONIKA6 VERONIKA6

VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

Monika78 Pozri príspevok
Dobrý deň kolegovia poprosím o radu. Zamestnankyňa končí PP dňa 31.10.2008. Chcem vedieť ohľadom ELDZ či sa to vypisuje pri ukončení zamestnania a dáva sa to na pobočku SP, alebo to ostáva u nás... A ostatným zamestnancom to vypisujem na konci roka a evidujem v jednotlivých ich zložkách? Môžete mi skúsenejší poradiť? Ďakujem
ELDZ vypíšeš pri skončení pracovného pomeru zamestnanca, presne povedané keď budeš vedieť poslednú mzdu. Odovzdáš spolu so sprievodným listom, ktorý Ti potvrdia.
0 0
mysimis mysimis

mysimis je offline (nepripojený) mysimis

obyčajný človiečik
Keď pracovník končí PP tak to vypíšeš k uvedenému dátumu a zašleš to do SP. Ostatným zamestnancom to vypisujem v januári a tiež sa to posiela do SP.
0 0
KvetkaK KvetkaK

KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

mysimis Pozri príspevok
Keď pracovník končí PP tak to vypíšeš k uvedenému dátumu a zašleš to do SP. Ostatným zamestnancom to vypisujem v januári a tiež sa to posiela do SP.
Za ostatných zamestnancov sa to predsa neposiela do SP ale zostavá evidenčný list u zamestnávateľa až do ukončenia pracovného pomeru.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

VERONIKA6 Pozri príspevok
ELDZ vypíšeš pri skončení pracovného pomeru zamestnanca, presne povedané keď budeš vedieť poslednú mzdu. Odovzdáš spolu so sprievodným listom, ktorý Ti potvrdia.
Súhlasím , len trochu poopravím, už to nie je ELDZ ale ELDP.
0 0
Monika78 Monika78

Monika78 je offline (nepripojený) Monika78

ďakujem,takže všetkým zamestnancom vypisujem a v januári odovzdávam na pobočke?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Monika78 Pozri príspevok
ďakujem,takže všetkým zamestnancom vypisujem a v januári odovzdávam na pobočke?
Nie, nie je to správne. Prosím prečítaj s prísp. od Veroniky 6.
0 0
drobeceva drobeceva

drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

Monika78 Pozri príspevok
ďakujem,takže všetkým zamestnancom vypisujem a v januári odovzdávam na pobočke?
Nie, ostatných postúpiš na SP až pri výstupe.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

mysimis Pozri príspevok
. Ostatným zamestnancom to vypisujem v januári a tiež sa to posiela do SP.
Toto nie je správne tvrdenie.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Monika78 Pozri príspevok
ďakujem,takže všetkým zamestnancom vypisujem a v januári odovzdávam na pobočke?
Vypisuješ, ale na SP odovzdávaš až po skončení pracovného pomeru.
0 0
Monika78 Monika78

Monika78 je offline (nepripojený) Monika78

áno, odoslala som skôr ako boli príspevky. Ďakujem.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

Dobrý deň aj ja mám dotaz - vypisujem ELDP a nie som si istá či mám do VZ počas vylýč. dôb dať sumu ktorú mal pracovník za PN a taktiež do kal. dní vylúč. dôb počet dní PN. Ak áno sumu za PN mám pripočítať aj do VZ?
Poraďte prosímmmm.....
0 0
jankasm jankasm

jankasm je offline (nepripojený) jankasm

renataton Pozri príspevok
Dobrý deň aj ja mám dotaz - vypisujem ELDP a nie som si istá či mám do VZ počas vylýč. dôb dať sumu ktorú mal pracovník za PN a taktiež do kal. dní vylúč. dôb počet dní PN. Ak áno sumu za PN mám pripočítať aj do VZ?
Poraďte prosímmmm.....
Suma za PN sa tam nepočíta. Píšeš len VZ, z ktorého sa odvádzalo na dôchodkové poistenie, keďže je to ev. list dôchodkového poistenia.
A keby si si pozrela vysvetlivky k ELDP, neviem síce či sa to nezmenilo, keďže už rok som na MD, ale platilo to predtým tak, že do vylúčiteľných dôb počítaš dni od 11. dňa PN.
A určite kukni do tých vysvetliviek, nájdeš to tam.
0 0
renataton renataton

renataton je offline (nepripojený) renataton

ďakujem ti pekne za odpoveď, vysvetlivky som pozerala a to ma zmiatlo, nebola som si istá - takže keď mal PN do 10 dní tak to tam nepíšem
0 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

ahojte Poraďáci,

Prosím o radu, niesom si istá, či do ELDP vypisujem správne informácie. Jedná sa o zamestnankyňu, HPP od 01.08.2008-01.10.2008, od 16.09.2008 mala neplatené volno do 30.09.2008. Do ELDP vypisujem naslednovne:

2008 A 01082008 15092008 (sčítaný vym. základ=17518,-)

viac nezapisujem???

Prosím o radu. Ďakujem
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

ja-ne Pozri príspevok
ahojte Poraďáci,

Prosím o radu, niesom si istá, či do ELDP vypisujem správne informácie. Jedná sa o zamestnankyňu, HPP od 01.08.2008-01.10.2008, od 16.09.2008 mala neplatené volno do 30.09.2008. Do ELDP vypisujem naslednovne:

2008 A 01082008 15092008 (sčítaný vym. základ=17518,-)

viac nezapisujem???

Prosím o radu. Ďakujem
2008 A 01.08.2008 15.09.2008 VZ za toto obdobie
2008 A 01.10.2008 01.10.2008 VZ za toto obdobie
Neplatené voľno sa do ELDP neuvádza. Treba však poslať cez EZU RLFO prerušenie poistenia.
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

Inak výborná pomôcka na stránke www.socpoist.sk pod formulármi si nájdi ELDP je tam metodické usmernenie pre zamestnávateľov.
0 0
ja-ne ja-ne

ja-ne je offline (nepripojený) ja-ne

Lilu1 Ďakujem,
teda VZ za 1deň (od 1.10-1.10)
diky moc
0 0
Lilu1 Lilu1

Lilu1 je offline (nepripojený) Lilu1

ja-ne Pozri príspevok
Lilu1 Ďakujem,
teda VZ za 1deň (od 1.10-1.10)
diky moc
Naozaj nemáš začo.
0 0
SAIVI SAIVI

SAIVI je offline (nepripojený) SAIVI

..v mzdovom programe mám okrem ELDP v ponuke tlačivo "Údaje na účely vedenia evidenčného listu dôchodkového zabezpečenia zamestnancov malých závodov" , do ktorého mi doplní všetkých zamestnancov, počet kalendárných dní a hrubý zárobok... Je toto tlačivo aktuálne a posiela sa do SP po ukončení roka?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

SAIVI Pozri príspevok
..v mzdovom programe mám okrem ELDP v ponuke tlačivo "Údaje na účely vedenia evidenčného listu dôchodkového zabezpečenia zamestnancov malých závodov" , do ktorého mi doplní všetkých zamestnancov, počet kalendárných dní a hrubý zárobok... Je toto tlačivo aktuálne a posiela sa do SP po ukončení roka?
ELDP posielame, len za zamestnancov, ktorí PP práve skončili.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať