Zavrieť

Porady

zákonné poistné a účtovanie v omege

Dobrý deň,

zaplatená poistka za auto s účtuje ako?
Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Predpis platby si daj do došlých faktúr a po zaplatení cez banku, či pokladňu si odúčtuj úhradu faktúry.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janette Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    zaplatená poistka za auto s účtuje ako?
    Ďakujem.
    VOZD-réžia.JÚ, PÚ-568/379 predpis, jeho úhrada 379/221. Zaúčtuj to IUD.
    Naposledy upravil Tweety : 21.10.08 at 07:14 Dôvod: doplnenie

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Lenže ona si to nezaevidovala nikde, len urobila úhradu cez banku, takže ako to mám účtovať na nejakú 5xx/221 ?

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Tweety Pozri príspevok
    VOZD-réžia.JÚ, PÚ-568.

    Ale ona je v "OMEGA" - podvojné

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Janette Pozri príspevok
    Lenže ona si to nezaevidovala nikde, len urobila úhradu cez banku, takže ako to mám účtovať na nejakú 5xx/221 ?
    veď si ju nahoď dodatočne - tú DF aj ak bude s vyšším dátumom, cez banku by si nemala používať 5xx okrem poplatkov.
    Ano náklad 568/xx

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Viem, že to vyznie ,,blbo,,, ale keď to zaúčtujem len 568/221 tak by to nestačilo? musí to ísť ešte cez 379? ospravedlňujem sa za otázku, ale nie som veľký odborník, ďakujem.

    KvetkaK je offline (nepripojený) KvetkaK

    KvetkaK
    Janette Pozri príspevok
    Viem, že to vyznie ,,blbo,,, ale keď to zaúčtujem len 568/221 tak by to nestačilo? musí to ísť ešte cez 379? ospravedlňujem sa za otázku, ale nie som veľký odborník, ďakujem.
    AKo sa už písalo vyššie, pri účtovaní bankových výpisov sa nemá účtovať priamo na nákladové účty s výnimkou poplatkov banky.

    sway je offline (nepripojený) sway

    som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac sway
    Janette Pozri príspevok
    Viem, že to vyznie ,,blbo,,, ale keď to zaúčtujem len 568/221 tak by to nestačilo? musí to ísť ešte cez 379? ospravedlňujem sa za otázku, ale nie som veľký odborník, ďakujem.
    nemalo by sa, cez banku na 5xx, idú len poplatky ako som hovorila....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janette Pozri príspevok
    Viem, že to vyznie ,,blbo,,, ale keď to zaúčtujem len 568/221 tak by to nestačilo? musí to ísť ešte cez 379? ospravedlňujem sa za otázku, ale nie som veľký odborník, ďakujem.
    Nie, nestačilo, je potrebné účtovať o predpise záväzku, ani faktúry neúhradzame predsa bez predpisu.

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    nasledovný prípad je takýto:
    tú zmluvu o zákonnej poistke som našla len teraz a bola vyhotovená v 12/2007, úhrada prebehla 1/2008 cze banku. Takte mám to zaúčtovať v OMEGE nasledovne?:
    568/379 cez ID - mám tam dať neúčtovať a obdobie otvorenie? nechce mi z obrať rok 2007
    379/221 to už len prebehla úhrada

    Ďakujem Vám za trpezlivosť

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janette Pozri príspevok
    nasledovný prípad je takýto:
    tú zmluvu o zákonnej poistke som našla len teraz a bola vyhotovená v 12/2007, úhrada prebehla 1/2008 cze banku. Takte mám to zaúčtovať v OMEGE nasledovne?:
    568/379 cez ID - mám tam dať neúčtovať a obdobie otvorenie? nechce mi z obrať rok 2007
    379/221 to už len prebehla úhrada

    Ďakujem Vám za trpezlivosť
    Mala si o predpise účtovať v roku 2007. Za aké obdobie je to poistenie?

    Janette je offline (nepripojený) Janette

    veselá, priateľská.. Janette
    Pre ujasnenie:
    prebrala som účto od kolegyni, kde nemala urobené ,,vôbec,, nič.. je jto naozaj veľmi ťažké, pomôžte mi prosím,..
    účtovala v MRP čku, ale žiadne, ale úplne žiadne výstupy mi nedala, ba dokonca ani zoznam pohľadávok a záväzkov o skladovej evidencii ani nehovorím..
    Tá poistka na auto je vystavená v roku 2007 a uhradiť sa má v januári 2008.
    Pomôžete?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janette Pozri príspevok
    Pre ujasnenie:
    prebrala som účto od kolegyni, kde nemala urobené ,,vôbec,, nič.. je jto naozaj veľmi ťažké, pomôžte mi prosím,..
    účtovala v MRP čku, ale žiadne, ale úplne žiadne výstupy mi nedala, ba dokonca ani zoznam pohľadávok a záväzkov o skladovej evidencii ani nehovorím..
    Tá poistka na auto je vystavená v roku 2007 a uhradiť sa má v januári 2008.
    Pomôžete?
    Ale nenapísala si stále na aké obdobie je to poistenie. To je pri posúdení nákladov účtovného obdobia veľmi dôležité.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.