Zavrieť

Porady

problém so starým laptopom

chcela by som poprosiť niekoho o radu.

Mám starý laptop a vôbec ho neviem zapojiť. Keď dám kábel do zásuvky, tak mi riadne prechádza cez kábel prúd, ale akonáhle dám koniec kábla - t.j. ten konektor, či ako sa to vlastne volá do laptopu, tak mi ho vôbec neide zapnúť.

Laptom nemá vôbec batériu, je to starý typ - má ale CD mechaniku a disktovka sa pripája cez USB.

Môže byť problém v konektore, ktorý sa nachádza vo vnútri lapoptopu? Donedávna mi to fungovalo, len som musela mať nejaký kontakt a držať kábel, ale teraz, keď to skúšam, ho neviem ani len zapnúť.

Existuje v Košiciach nejaké servisné stredisko, kde mi to vedia urobiť na počkanie? Potrebujem ten laptop pre svoju malú dcérku.

Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rugby30 je offline (nepripojený) rugby30

    rugby30
    Stare laptopy zvyknu odist do vecnych lovisk. V servise konkretnej znacky ti na to pozru. Na supporte dellu by ti povedali, skuste ci vam ide prud, skuste inu nabijacku - adapter), zatraste notebookom. Ak fical aj predtym bez baterky a zrazu prestal, asi odisiel uplne a bude to chciet servis. otazne je ci sa to oplati. to kup radsej dcere novy imageovy asus eee za 7000sk.

    dolfort je offline (nepripojený) dolfort

    dolfort
    Alebo kúp na inzerát iný starý. Ak kúpiš v nejakom PC bazári, zo zákona ak sa nemýlim, by si mala mať 1 rok záruku.

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    rugby30 Pozri príspevok
    Stare laptopy zvyknu odist do vecnych lovisk. V servise konkretnej znacky ti na to pozru. Na supporte dellu by ti povedali, skuste ci vam ide prud, skuste inu nabijacku - adapter), zatraste notebookom. Ak fical aj predtym bez baterky a zrazu prestal, asi odisiel uplne a bude to chciet servis. otazne je ci sa to oplati. to kup radsej dcere novy imageovy asus eee za 7000sk.
    dík za rady, ale nieje to dell. No 6 rocne decko urcite nepotrebuje novy laptop, to radsej ju na chvilku pustim na moj novy

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    cowboyka Pozri príspevok
    chcela by som poprosiť niekoho o radu.

    Mám starý laptop a vôbec ho neviem zapojiť. Keď dám kábel do zásuvky, tak mi riadne prechádza cez kábel prúd, ale akonáhle dám koniec kábla - t.j. ten konektor, či ako sa to vlastne volá do laptopu, tak mi ho vôbec neide zapnúť.

    Laptom nemá vôbec batériu, je to starý typ - má ale CD mechaniku a disktovka sa pripája cez USB.

    Môže byť problém v konektore, ktorý sa nachádza vo vnútri lapoptopu? Donedávna mi to fungovalo, len som musela mať nejaký kontakt a držať kábel, ale teraz, keď to skúšam, ho neviem ani len zapnúť.

    Existuje v Košiciach nejaké servisné stredisko, kde mi to vedia urobiť na počkanie? Potrebujem ten laptop pre svoju malú dcérku.

    Ďakujem
    S najväčšou pravdepodobnosťou to bude problém s konektorom napájania, ktorý sa od základnej dosky časom ulomil. Pokiaľ nie je samotný konektor poškodený, tak bude stačiť ho len späť priletovať. Na to netreba špecializovaný servis, treba k tomu len ochotného servisáka. Pokiaľ by bola chyba niekde inde, tak by to stálo viac.

    Škoda, že nie si z BA. Mechanické veci doma opravujem všetky sám.

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    Chobot Pozri príspevok
    S najväčšou pravdepodobnosťou to bude problém s konektorom napájania, ktorý sa od základnej dosky časom ulomil. Pokiaľ nie je samotný konektor poškodený, tak bude stačiť ho len späť priletovať. Na to netreba špecializovaný servis, treba k tomu len ochotného servisáka. Pokiaľ by bola chyba niekde inde, tak by to stálo viac.

    Škoda, že nie si z BA. Mechanické veci doma opravujem všetky sám.
    ďakujem za radu, aj ja som si toto myslela, všetko tomu nasvädčuje.

    Škoda, že niesi z Ke, aj tak vďaka

    Andy Kralik je offline (nepripojený) Andy Kralik

    Andy Kralik
    Novy laptop v súcastnosti casto vyjde lacnejsie ako akakolvek oprava toho stareho - teda ak clovek musi ist do servisu.

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    Andy Kralik Pozri príspevok
    Novy laptop v súcastnosti casto vyjde lacnejsie ako akakolvek oprava toho stareho - teda ak clovek musi ist do servisu.
    súhlasím, no niekedy to jednoducho neide - radšej mať jeden poriadny, ako 10 nanič - asi tak.

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    Andy Kralik Pozri príspevok
    Novy laptop v súcastnosti casto vyjde lacnejsie ako akakolvek oprava toho stareho - teda ak clovek musi ist do servisu.
    Podla mna novy lacnejsie nevyjde, ale stare sunky sa v niektorych pripadoch ani opravit nedaju (no ked sa jedna o konektor, tak toto samozrejme opravit ide). No ak je vadny display, ci vacsia chyba na MB, tak rovno vyhodit

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    Fero11 Pozri príspevok
    Podla mna novy lacnejsie nevyjde, ale stare sunky sa v niektorych pripadoch ani opravit nedaju (no ked sa jedna o konektor, tak toto samozrejme opravit ide). No ak je vadny display, ci vacsia chyba na MB, tak rovno vyhodit
    ide tam o šťavu do počítača, všetko ináč fachčí na jedničku, preto by som chcela nejaký servis v KE

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    takze ak meras na konektore, ktory ide zo zdroja, tak mas tam pozadovane napatie co sa udava na zdroji ?
    A ked ho das do konektora na notebooku, tak NB nejde vobec zapnut ?

    cowboyka je offline (nepripojený) cowboyka

    cowboyka
    Fero11 Pozri príspevok
    takze ak meras na konektore, ktory ide zo zdroja, tak mas tam pozadovane napatie co sa udava na zdroji ?
    A ked ho das do konektora na notebooku, tak NB nejde vobec zapnut ?
    áno, presne tak v napájacom kábli je šťava, ale akonáhle ho dám do konektora, ktorý je v pc, tak mi to robí problém a vôbec ho neviem zapnúť. Jeden čas mi robilo to,že keď som ho zapojila a trošíčku pokrútila káblikom, tak to naskočilo, ale teraz už vôbec, preto si myslím, že chyba bude v tom konektore.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.