Zavrieť

Porady

Ukončenie prenájmu

Prvý krát som dal byt v osobnom vlastníctve do prenájmu firme pre jej zamestnanca. Teraz mi volali, že by chceli nájomnú zmluvu (uzatvorenú na dobu neurčitú) ukončiť. Čo by nemalo chýbať v dokumente o ukončení prenájmu? a ako sa vlastne sa nazýva (ten dokument)?
Veľmi pekne ďakujem za radu - nerád by som niečo podcenil...

ďakujem Cacao
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    cacao1 Pozri príspevok
    Prvý krát som dal byt v osobnom vlastníctve do prenájmu firme pre jej zamestnanca. Teraz mi volali, že by chceli nájomnú zmluvu (uzatvorenú na dobu neurčitú) ukončiť. Čo by nemalo chýbať v dokumente o ukončení prenájmu? a ako sa vlastne sa nazýva (ten dokument)?
    Veľmi pekne ďakujem za radu - nerád by som niečo podcenil...

    ďakujem Cacao
    Zmluvu môžete ukončiť nasledovnými spôsobmi:

    1. uzatvoríte dodatok k zmluve, kde sa dohodnete, že zmluva je platná do .......
    2. uzatvoríte dohodu o ukončení zmluvy ku dňu.....
    3. ktorákoľvek strana môže zmluvu vypovedať s výpovednou lehotou 3 mesiace (pokiaľ nebola dohodnutá iná). Vtedy dohodu netreba, je to jednostranný právny akt.

    cacao1 je offline (nepripojený) cacao1

    cacao1
    ďakujem za radu. a kde by som mohol nájsť vzor "dohody o ukončení zmluvy" resp. nájmu? a asi znova musí byť podpísaný aj preberací protokol a zoznam vnútorného vybavenia bytu, že!?

    Cacao

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    cacao1 Pozri príspevok
    ďakujem za radu. a kde by som mohol nájsť vzor "dohody o ukončení zmluvy" resp. nájmu? a asi znova musí byť podpísaný aj preberací protokol a zoznam vnútorného vybavenia bytu, že!?

    Cacao
    Na dohodu stačí záhlavie, jedna veta, že ste sa dohodli na ukončení nájmu a dva podpisy. Ako prílohu by som dal ten zoznam vybavenia.

    vieroslava je offline (nepripojený) vieroslava

    vieroslava
    A ako máš dohodnuté v zmluve o nájme ukončenie tohoto vzťahu?
    Pozri si hlavne, či dodržala firma výpovednú lehotu, ak tam máte nejakú stanovenú. Ja osobne, ako prenajímateľ, by som sa netrápila zmluvou o ukončení nájomného vzťahu, to by malo hlavne zaujímať toho, ktorý je v podnájme, aby si mu ty podpísal, že odovzdal všetko, čo na začiatku nájomného vzťahu prebral.
    Samozrejme, ty si skontroluj, či ti niečo z bytu neubudlo, ďalej si odčítaj merače energií, aby sa ti nestalo, že pri vyúčtovaní ti príde nejaký veľký nedoplatok a toto si daj odovzdávajúcemu podpísať.
    Doporučujem takého veci (myslím tým ukončenie vzťahu) riešiť už v zmluve o nájme a nie až na konci vzťahu. Nech obidve strany už od začiatku majú vo vzťahu jasno.

    cacao1 je offline (nepripojený) cacao1

    cacao1
    V zmluve je o ukončení nájmu všetko uvedené jasno a prehladne, výpovedná lehota je jednomesačná (tak sme si ju dohodli), zatiaľ mi to dali vedieť len telefonicky a tak neviem či to mám pokladať za nahlásenie výpovede. Sme zatiaľ dohodnutý na osobnom stretnutí a tam dojednáme podrobnosti, ale chcem byť na to pripravený a znalý "veci". Ja hladám stále ten vzor ako má tá výpoveď vyzerať...

    Cacao

    mlisa je offline (nepripojený) mlisa

    mlisa
    telefonicke nahlasenie nie je vypoved, vypoved z najmu musi byt vzdy pisomna, skor sa chceli informovat ci budu zmluvu vypovedavat alebo uzavriete dohodu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.